Na hrad Košumberk

Tipy na výlet, Chrudimsko - Hlinecko
Kam a jak jedeme?

Hrad Košumberk
Hrad Košumberk
lupa

Do bezprostředního okolí města Luže, které se nachází pod starobylým hradem Košumberkem. Celé území je dnes vyhlášeno za krajinnou památkovou zónu.

Za čím jedeme?

Staročeská hospoda v Luži
Staročeská hospoda v Luži
lupa

Navštívíme město Luže a jeho kulturní památky a hradní areál Košumberku s expozicí a zbytky zřícenin staré části hradu s vyhlídkou. Dále pak krásné přírodní arboretum v areálu Hamzovy léčebny s naučnou stezkou. Z Luže na Košumberk dojdeme po pohodlné cestě po zelené značce. Je to celkem pouhých 1,5 km. Stejnou cestou pak zpět s odbočkou do areálu arboreta Hamzovy léčebny. Ideální půldenní vycházka pro rodiny s dětmi.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytovaní je přímo v Luži a stravování jak v několika zařízeních v Luži tak i v restauraci Pod Linduší u hradu Košumberku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Synagoga v Luži
Synagoga v Luži
lupa

Romantický hrad Košumberk, historické jádro města Luže, překrásný poutní chrám Panny Marie na kopci Chlumek a arboretum v Hamzově léčebně.

Ostatní informace

Sluneční hodiny v Luži
Sluneční hodiny v Luži
lupa

Zpoplatněn je pouze vstup na hrad Košumberk. Vstupné je: dospělí 40,- Kč, děti, studenti a důchodci 20,- Kč. Otevřeno je od 1.6. - 13.9. denně kromě pondělí, později pak pouze soboty, neděle a svátky vždy od 10 do 17 hodin. Vstup mimo objekt expozic je zdarma na vlastní nebezpečí. Přístupný je však pouze v provozní době hradu, pak se uzavírá.Další informace

Hodnocení:
3600. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Skuteč
(vzdálenost od místa: 6.32 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na hrad Košumberk

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace