Na dostřel od Pravčické brány

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Slyšel jsem, že je tam Boží klid a mír, že můžu přijít a zahrát si kdykoliv, vždycky se nějak vejdu. Že je tam rozhled po krajině plné skal a kopců, že je kam jít po golfu, že je tam okolo několik penzionů, kde se předhánějí, co všechno hostovi nabídnout. A hlavně – že jsou tam dobří lidé.
Takto informován jsem setrval ještě asi dva roky bez toho, že by mne napadlo se do Janova vypravit. Pak mne osud v podobě rodinné dovolené zavál do blízkého okolí, a protože hole z auta nevyndávám ani když je sebeplnější, bylo jaksi nasnadě, že se můžu přesvědčit o všem, co jsem o Janovu slýchal.

Za čím jedeme?

přes dva velké jeřáby (v pozadí) vede cesta na green druhé jamky
přes dva velké jeřáby (v pozadí) vede cesta na green druhé jamky
lupa

O tom hřišti jsem slyšel už dávno. Janov. Prý pěkná devítka. Je velice blízko hranice s Německem, u veleznámého Hřenska, ale perfektně skryté před turistickokomerčním blázincem v tom vietnamském údolí, v něž se přeměnila kdysi idylická obec Hřensko.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo pod Pravčickou bránou si můžete sednout do bufetu.

A kde se tu spí? Přímo golf ubytování nemá, ale v Janově je celá řada penzionů.

Zdejší kuchyně není vůbec špatná – běžná jídla v dobré kvalitě, porce úměrné hodinám odpracovaným na jamkách.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Hřiště tady existuje nemnoho let, ale ti, kdo se o jeho vznik postarali, měli veliké štěstí na skvěle utvářenou krajinu: nemuseli dělat žádné velké úpravy terénu, skoro bych řekl, že (kromě zaříznutí některých greenů do svahů) žádné: tak perfektně splývá reliéf jednotlivých jamek s okolím.

mezi stromy prosvítají skalní bloky hřenského údolí
mezi stromy prosvítají skalní bloky hřenského údolí
lupa

Ideím klubu nahrává celé okolí, které je jako stvořené pro příjemný pobyt celých rodin. Hřensko je nádherné: domy zasazené mezi skály v hlubokém úzkém údolí. Ale i výš je to pěkné – jsme v oblasti Národního parku České Švýcarsko, a to znamená skály, přírodu, skály, lesy, a zase skály. Pokračuje to i přes hranici, vzdálenou kilometr po proudu Labe – v Německu je těch skal ještě víc, jejich Saské Švýcarsko je ještě rozsáhlejší, scenérii dominuje proslulý hrad Königstein na kopci vysoko nad Labem. Nádherný pás skal je vidět z vyšších jamek tím směrem, kde tuším hřenské údolí, skály jsou vysoko nad ním. Někde tam je i Pravčická brána včetně zbytku mé rodiny. K ní se každý den táhnou nekonečné proudy návštěvníků.

lupa

Sedmičce na zajímavosti nechybí vůbec nic, subjektivně ji považuju za nejtěžší, 382 metrů dlouhý čtyřpar, v relativně široké dopadové zóně je na 160 metrech příčná voda, dál to jde kolem několika maličkých nově budovaných jezírek a jednoho původního, krásného, ke greenu u lesa. Tohle jezírko je jako z pohádky, vyloženě pro víly, malé, kolem něj ze všech stran vysoké břízy.

Ostatní informace

Kam se tady chodí koupat? Nejlepší je to v Bad Schandau, to je město pár kilometrů „za čárou“, tam jsou Toscana Therme, lázně, kde se vznášíte v mořské vodě, v níž zní Beethoven, zatímco na stropě se střídají psychedelické obrázky… golfisté tyhle lázně hojně využívají, jak venkovní, tak vnitřní bazény – podle počasí. Do Bad Schandau taky vede podél Labe cyklostezka, hojně využívaná. Provoz horských kol je v oblasti omezen na vybrané cesty, všude se nesmí. Víc se tady chodí pěšky, ty skály jsou všude a krásné.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na golf
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dolní Žleb
(vzdálenost od místa: 6.5 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na dostřel od Pravčické brány

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace