Na číhanou ke krmelci

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Jdeme pěšky do našich lesů. Jdeme pozorovat zvířata ke krmelci.

Za čím jedeme?

Krmelec
Krmelec
lupa

Dnešnímu výletečku do našich lesů předcházela včerejší podvečerní procházka s mladší dcerou. Po krátkém odpočinku po dopoledním pracovním procesu jsme s mladší dcerou vyrazili do lesa. Les máme co bych kamenem dohodil, pořádně se oblékáme a beru si na sebe zimní doplňky(kdo byl na vojně ví, o čem s nadsázkou mluvímSmile). U nás v lesích leží ještě docela dost sněhu a tak se vydáváme po zvířecích stopách napříč naším lesem. Počasí je luxusní, sluníčko a obloha azurově modrá, bez jediného obláčku. Moje mladší dcerka je po mě a tak dobrodružná povaha, láska k přírodě je pro ní to pravé ořechové. Pro ni chodit po značených cestách není nic zajímavého a tak mi vždy řekne "tati pojď budeme se toulat" a vyrazíme napříč lesem. Přesně podle jejich pokynů jsem se včera řídil a toulali jsme se po stopách zvěře. V létě jsme v našem lese u krmelce plánovali postavit bunkr a z něho sledovat zvířata. Když jsme včera při našem toulání narazili na jiný menší krmelec, tak naše myšlenky znovu ožili. Po včerejším plánování se dnes myšlenky proměnily v čin. Ze sklepa jsem vytáhl starou celtu, kterou měl můj tatík na vojně, lano a sáňky. Takto vybavení jsem vyrazili do lesa pozorovat zvěř. Po kratičkém přemlouvání se nám podařilo přemluvit na naší "akci" i starší trochu pubertální dceru. Několik desítek metrů od krmelce jsme si vyhlídli dva stromy a natáhli mezi ně lano, přes ně přehodili celtu, zakolíkovali ji a obložili trochu klacky. Zaujali jsme místa na sáňkách a po vytvoření okýnek v celtě jsme začali pozorovat les a krmelec. Nedaleko lesa je sídliště a z druhé strany ves Vinařice, takže les slouží k vycházkám lidí i psů. Když jsem utišil své děťáka holátka k úplnému mlčení, tak jsem skrz celtu zahlédli rodinku ze dvěma vlčáky. Jejich cíl byl jasný podívat se ke krmelci zda zvířata mají dost jídla. Zrovna potichu moc nešli, minuli krmelec a šli směrem k našemu úkrytu. Hlava rodiny s jedním vlčákem na vodítku nás minula a druhý vlčák si nás asi z 10 metrů prohlížel, byl tak zaražený z našeho seskupení, že ani nereagoval na volání svého pána. Na chvíli se to v lese utišilo, že jsme slyšeli datlování stejnojmeného ptáka na nedalekém stromě. Pak se to znovu opakovalo, rodinka se psem a zase šli zkontrolovat krmelec, zda letošní zimu netrpí zvěř hladem, ale teď náš úktyt nebyl zpozorován a tak jsme sledovali rodinku u krmelce. Občas nám to v lese připadalo jako ve filmu Hogo fogo Homolka a lidi nám připomínali Homolkovic rodinku. Moje dcerka prohlásila, to oni nevědí, že se v lese neřve(a to zdaleka nepatří k zakřiknutým a tichým dětem). Začali nám mrznout nohy a tak jsme maskování zrušili a spěchali domů do tepla a těšili se na horký čaj. Srnky jsme neviděli, ale strávili jsme krásné odpoledne v přírodě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se až doma a hlavně jsme se napili teplého čajeSmile

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám příroda, dostatek potravy pro zvířata v krmelci. Nelíbili se nám "Homolkové" v lese, vždyť jsme v lese jen na návštěvě a chovejme se trochu tišeji a ohledupněji.

Ostatní informace

Zvířatům jsme přidali do krmelce dvě mrkveSmile tu třetí mám v lednici.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno-Ostrovec
(vzdálenost od místa: 1.22 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na číhanou ke krmelci

04.03.2013 00:25

Ahoj Honzo, lidé chtějí poznávat přírodu, ale někteří už zapomínají, jak se v ní mají chovat. Měli by se chovat potichu a mohli by třeba zpozorovat i nějakou srnku.

04.03.2013 15:53

  Moc pěkné a milé počtení.

04.03.2013 16:41

Krásný článek s jasným poznání láskyplného vztahu k přírodě. Obzvláště zasloužíš uznání za to, že jsi tuto lásku úspěšně přenesl i na své dcerky.

04.03.2013 17:40

Děkuji všem za hodnocení a zapojení do diskuzeSmile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace