Na Boubín z Kubovky nebo Vimperka

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,

tentokrát mám pro Vás dvě trasy na Boubín a do Boubínského pralesa.

Chata u berušky
Chata u berušky
lupa

Nejprve ta delší-17 km.Od nádraží z Vimperka vyrážíme po čtz směr Pravětín.Pozor čtz od nádraží jde do dvou směrů.My jdeme směr Pravětín.cesta je pohodová a naskýtá se nám krásný výhled na Vimperský zámek.Až dorazíme do Pravětína,na nměstí si prohlédneme zvenku místní kostel a pokračujeme dále po čtz kolem dančí obory.Odtud musíme dobře sledovat značku,protože místní značkař šetřil barvou a mohlo by se stát,že přehlédneme odbočku z asfaltky vpravo.Po čtz,jdeme až k rozcestníku Pod Boubínem,odkud jdeme vpravo po ztz až ke schodům.Zde se k nám připojí ti,kteří jdou z Kubovy Hutě.Od schodů jdeme po mtz na vrchol Boubína.Tady nás čeká krásná dřevěná rozhledna,z které je vidět do širého kraje.Zde je také možnost dát si pazu a nabrat síly a doplnit tekutiny.Bohužel nebo spíše bohudík,zde není žádný stánek,proto musíme vše nést s sebou na zádech.Od rozhledny jdeme po mtz ,na rozc. Na Křížkách a dále po mtz kolem Loveckého zámečku a kaple.Mtz,nás za chvíli dovede ke plotu,kterým je naštěstí obehnám Boubínský prales.Zde je velká zajímavost.pokud spadne strom,zůstane na místě a plot se opraví kolem něj.Značka nás povede k Boubínskému jezírku,kde někdy bývá Strážce přírody.Dále jdeme po mtz,až na rozc.Amortovka,kde změníme barvu na zelenou a přes IC Idina pila dojdeme do Zátoně.Zde pozor nekupujte pití hned u stánku u silnice,ale vydržte ještě 100 metrů směr nádraží a ušetšíte jako my.Rozdíl je 5-10Kč .Značka nás dovede až k nádraží,odkud jede vlak zpět do Vimperka.

Kratší trasa 11 km-Od nádraží Kubova Huť,kam dojedeme vlakem z Vimperka,jdeme po značce směr Boubín až do místa,kde jsou vpravo dřevěné schody.Odtud pokračujeme podle popisu trasy 17km.

Za čím jedeme?

hora Boubín
hora Boubín
lupa

Boubínská rozhledna,je nádherná dřevěná stavba,ze které je vidět do širého kraje. Lovecký zámeče i nedaleká kaple,jsou skvosty architektury a Boubínský prales,to se nedá slovy popsat,jaká je to krása.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

rozhledna Boubín
rozhledna Boubín
lupa

My jsme vyráželi do Vimperka ze Zdíkova,kde jsme byli ubytováni v penzionu "U berušky" www.uberusky.wz.cz.Jídlo a pití si musíte koupit před cestou.První možnost je až v Zátoni,ale pozor až ve stánku blíže nádraží.Ušetříte.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá delší i kratší trasa,vede krásnou přírodou a Rozhledna, Boubínský prales,Jezírko,Zámeček i Kaple,to je prostě paráda

Ostatní informace

Lovecký zámeček
Lovecký zámeček
lupa

Bohužel se nikde neplatí žádný vstup a je to na zdejší přírodě vidět.Někteří borci uklízejí odpadky do pařezů a pod kameny.Strážců je asi málo,protože by některým návštěvníkům hor,museli urazit ruce.

Na výlet vlakem

Tento výlet je speciálně pro dopravu vlakem.Z Vimperka se dostanete na počátek kratší trasy do Kubovy Hutě a ze Zátoně se dostanete zpět do Vimperka.Vše přímá trať bez přestupu.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Na Boubín z Kubovky nebo Vimperka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace