Na běžkách výlet z Olomouce za cca 30 Kč

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Domašov nad Bystřicí
Domašov nad Bystřicí
lupa

Letošní zima roku 2010 nabízí již několik dnů (týdnů) oprášit běžky ve sklepě a vydat se na výlet. V době finanční krize mnoho lidí hledá zážitky za málo peněz. Jednou z možností je vydat se na výlet na běžkách a pro tentokrát nechat odpočívat sjezdovky.

Jívová
Jívová
lupa

Vyjedete se vlakem ČD z nádraží Olomouc (doporučený čas v 8,59) směr Domašov nad Bystřicí. To je za cca 30 Kč za osobu. Motoráček nás spolehlevě doveze do stanice, kde ještě s běžkami v ruce projdeme dědinou. Za vesnicí Domašov nad Bystřicí již nasazujeme lyže a pozvolným stoupáním a pozvolným klesáním kolem větrné elektrárny dojedeme na Jívovou. Tam je možnost prvního občerstvení v místní restauraci. Cedule před hostincem nabízela dva druhu polévek za 25 Kč nebo svíčkovou za 70 Kč. Ale je možné tuto hospodu minout a pokračovat v cestě dál. Vyšlapané stopy lyží vás dovedou opět nad vesnici a odtud již zvesela sjedete do Pohořan. Tady jsou restaurace dvě (prý). Já jsem zkusila tu, která je vedle ubytovacího zařízení olomouckého DDM. Čaj sáčkový ve skleněném čtvrtlitrovém šálku mi udělal radost. A k tomu borůvkový knedlík plněný povidly mi dodal sílu na další cestu. (Čaj 20 Kč a "borůvkové snění" bylo za 50 Kč).

Jívová
Jívová
lupa

Z Pohořan je to trochu strměji dolů, ale dá se to sjet i bez pádu (jsem sváteční běžkař a zvládla jsem to) a pak již přijemnou cestou na Sv. Kopeček u Olomouce. Vyjedete u Zoo a je jen na vás, jestli ještě zvládnete sjezd do města, nebo zvolíte MHD. Je 15 hodin a již píšu tento příspěvek. Výlet tedy nezabere ani celý den.

Za čím jedeme?

Pohořany
Pohořany
lupa

Určitě jedeme do přírody, dnes byla trasa vysněžená jako v ruské pohádce. Mrazík by se nemusel stydět. A končíme na poutním místě Sv. Kopeček. Těm, kteří neznají basiliku minor, doporučuji zastavit se.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Nakoupit si zásoby můžete v Domašově nad Bystřicí, kde fungovala samoobsluha i v neděli, po cestě pak restaurace či občerstvení v Jívové, Pohořanecha na Sv. Kopečku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Příroda nachystala romantické scenerie, pěkný výhled po okolí a běžkařská stopa byla velmi pěkná.

Ostatní informace

Ceny, vstupy (pokud na závěr nepůjdete do Zoo) jsou nulové. Pouze jízdenka za vlak.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jívová
(vzdálenost od místa: 0.7 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na běžkách výlet z Olomouce za cca 30 Kč

Domašov
05.02.2010 20:11
Super, díky za inspiraci. Hned zítra si tu trasu vyzkouším.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace