Muzeum řemesel Nový Dvůr, Letohrad

Tipy na výlet, Ústecko-Orlicko
Kam a jak jedeme?

Objekt se nachází v Letohradě. Nejlepší je doprava autem, ale je možné zde dojet i na kole. Když vjedete do Letohradu, není problém se orientovat podle informačních tabulí a samotné místo taky nelze přehlédnout.

Za čím jedeme?

V Muzeu řemesel najdete ukázku všech možných řemesel, nástrojů, které se při nich používaly a naleznete zde i různé dopravní prostředky. A že je na co se dívat. Během exkurze vám bude představena spousta řemesel od hasiče, včelaře, přes zemědělce až k tesaři či jiným. Prohlídky mohou být i s průvodcem, jinak ty samostatné jsou většinou dobře popsané a zjistíte spoustu nových informací.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jelikož se jednalo o jednodenní výlet, tak my jsme ubytování nehledali, ale myslím, že by to neměl být problém. Přímo v areálu muzea je restaurace, kde se dá skvěle najíst.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejúchvatnější je všechna ta spousta věcí, z nichž některé ještě pamatují Františka Josefa I. A pokud se zde chystáte jet, doporučuji si s sebou na výlet vzít někoho, kdo aspoň některé z těchto věcí znal osobně. Nejenom, že bude nadšený, ale navíc vám povypráví, co všechno a jak s tím dělali, co měli a neměli doma atd.

Ostatní informace

Jelikož zde existuje několik tras, tak ceny vstupného se můžou lišit podle toho, kolik toho chcete vidět. Základní vstupné pro dospělého na 1 trasu je 80 Kč. Více informací na http://www.muzeumremesel.cz/Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Muzeum řemesel Nový Dvůr, Letohrad

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace