Muzeum rekordů a kuriozit

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

největší smetáček
největší smetáček
lupa

Chcete se seznámit s největšími, nejmenšími, nejrychlejšími, nejtěžšími a nejdelšími věcmi a rekordy u nás. Tak neváhejte a navštivte Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Muzeum se nachází v pelhřimovské Dolní bráně. V pěti patrech se zde seznámíte s českými rekordy a kuriozitami, které jsou zapsány v České knize rekordů a kuriozit.

největší obtisk nohy
největší obtisk nohy
lupa

Setkáte se tu nejen s fotografiemi, které vás provedou různými akcemi, které agentura Dobrý den pořádá, ale je zde vystaveno i spousta exponátů, které jsou zapsány v České knize rekordů a kuriozit např. největší péřová bunda, nejdelší šála, kancelář v tašce, největší zubní kartáček a štětec a spousty dalších zajímavých exponátů….

nejvíce políbených žab
nejvíce políbených žab
lupa

Muzeum rekordů a kuriozit je rozděleno do dvou částí 1. část je samotné muzeum rekordů a kuriozit, které se nachází v Dolní bráně. 2 část muzea nazvaná Zlaté české ručičky se nachází nedaleko prvního muzea. (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/zlate-ceske-rucicky.html) Při zakoupení vstupenky do obou muzeí vám cesta bude vysvětlena.

kancelář v tašce
kancelář v tašce
lupa

V muzeu kuriozit čeká něco i na naše nejmenší a to soutěž, aby lépe poznali muzeum. V pokladně je možné si zakoupit kartičku s úkoly a zabavit tak naše nejmenší. I když i tak je pro ně muzeum určitě velmi zajímavé a nebudou se nudit.

Za čím jedeme?

Seznámíme se nejen s rekordy, které vznikly na našem území, ale je zde také expozice, která se věnuje rekordům a kuriozitám v zahraničí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najíst a ubytovat se dá v městě Pelhřimov. Je jen na vás, kterou hospůdku si vyberete.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá expozice je udělána velmi zajímavým způsobem. Je opravdu neuvěřitelné co lidé dokáží vytvořit a jak dokáží posouvat své hranice.

Ostatní informace

Více informací na www.muzeumrekorduakuriozit.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pelhřimov
(vzdálenost od místa: 1.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum rekordů a kuriozit

Výstava ke vzniku Československa
20.10.2016 11:42
V muzeu rekordů a kuriozit si přečtete, jak vznikalo Československo ! Tak nám zabili Ferdinanda ! Touhle větou začíná zřejmě nejznámější český román Osudy dobrého vojáka Švejka. Zabití Františka Ferdinanda d´Este vedlo k rozpoutání první světové války, v jejímž víru skončila dlouhá éra C.K. mocnářství a zrodila se Československá republika. Co o překotných událostech psal tehdejší tisk ? Čím se lidé na jeho stránkách bavili a čeho se obávali ? Díky spolupráci se sběratelem "starých novin" RNDr. Miroslavem Bouškou se nám v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit podařilo uspořádat výstavu, na které se to dočtete. Máme otevřeno denně od 9 do 17 hodin a těšíme se na vaši návštěvu.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace