Muzeum Policie České republiky

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Tentokrát jsem v Praze zvolila jiný cíl, méně navštěvovanyý, a to Muzeum Policie České republiky.Adresa je Ke Karlovu 1. K muzeu se dostaneme dvojí cestou- buď metrem na stanici Vyšehrad a potom přes Nuselský most a jsme u muzea.Nebo vystoupíme na stanici I.P.Pavlova, půjdeme Sokolskou ulicí rovnou k muzeu.Já jsem kombinovala zastávky.Jedeme metrem trasou C.

Za čím jedeme?

Muzeum se nachází v bývalém augustiniánském klášteře založeném r. 1350 českým králem Karlem IV.Vedle se nachází kostel Karla Velikého , ve kterém se každou neděli konají komentované prohlídky.

Klášter prodělal mnohé změny, byl zrušen za Josefa II, sloužil jako špitál a nyní je v rukou ministerstva vnitra.Muzeum Policie České republiky bylo otevřeno r.1991.

Procházíme ambity s vývojem četnictva v R-U, potom v ČSR.Je zde zachycen vývoj dalších ozbrojených složek.Zaujala mne četnická stanice z 20. let minulého století.Klukům se určitě budou líbit zbraně, uniformy.Zajímavá je část věnovaná kriminalistice, kriminalistický kabinet s maskou K.H.Franka.Je zde nářadí pro lupiče, vykradené trezory a mnoho dalších zajímavostí.

Další místnosti patří Hasičskému záchrannému sboru ČR.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vzala jsem si s sebou svačinu, kterou jsem si v klidu snědla na lavičce před muzeem.Po cestě se určitě ale najde nějaké občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Muzeum bych hlavně doporučila rodičům s dětmi, zvláště kluci si přijdou na své, pokud si rádi hrají na vojáky.

Vedle zbraní jsou zde moderní motorky, uniformy ze současnosti a mnoho dalšího.

Ostatní informace

Vstupné je nízké, pro důchodce 10 Kč.Muzeum je otevřeno každý den od 10- 17 hod.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.08 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum Policie České republiky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace