Muzeum MHD v Praze

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Muzeum MHD v Praze Střešovicích
Muzeum MHD v Praze Střešovicích
lupa

Kdo se vypraví na Výlet do Prahy a chtěl by se dozvědět něco o historii pražského Dopravního podniku, určitě by měl zavítat do muzea MHD ve Střešovicích. Muzeum se nachází v bývalé střešovické vozovně na dohled od Pražského Hradu v Patočkově ulici.

Za čím jedeme?

Pražská koňka
Pražská koňka
lupa

Jedeme za historií. V prostorách muzea se návštěvník seznámí s více než stoletou historií pražské městské dopravy. Je zde možno vidět vše od koňky až po tramvaje, které ještě nyní jezdí ulicemi Prahy. Kromě tramvají si můžeme prohlédnout i staré autobusy a trolejbusy jezdící ještě před cca čtyřiceti lety pražskými ulicemi. Na mnoha informačních tabulích je podrobně popsána historie pražské dopravy od 19. století až po součastnost. Velice zajímavě je třeba popsána historie pražského metra, které původně bylo koncipováno jako nadzemní rychlodráha. K vidění jsou i historická vozidla údržby kolejového svršku a elektrického vedení. Stručně shrnuto. V muzeu je k vidění asi padesát historických vozidel, mnoho fotografií, dokumentů a vůbec vše, co se týká veřejné dopravy po Praze.

Od muzea je vypravována i okružní historická tramvajová linka č. 91, která Vás sveze pražskými ulicemi. Je to super zážitek hlavně pro děti.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo v areálu vozovny je otevřena restaurace, kde se dá solidně občerstvit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Asi největším zážitkem z návštěvy muzea byla závěrečná projížďka historickou tramvají pražskými ulicemi.

Ostatní informace

Stoleté tramvaje
Stoleté tramvaje
lupa

Muzeum je otevřeno v hlavní turistické sezóně, letos (tj.2013) je to od 30. března do 17. listopadu o sobotách, nedělích a svátcích od 9,00 do 17,00 hodin. Vstupné do muzea 35,- a 20,- Kč.

Stoleté tramvaje
Stoleté tramvaje
lupa

Historická tramvajová linka je v provozu také od 30.3. do 17.11. a jízdné je taktéž 35,- a 20,- Kč. Tramvaj vyjíždí vždy v celou hodinu od střešovické vozovny a to v časech od 12-ti do 17-ti hodin. V opačném směru ze smyčky na holešovickém výstavišti je odjezd ve 13 hodin a pak zase každou celou hodinu až do 17 hodin.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.92 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum MHD v Praze

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace