Muzeum Lega Praha

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Stavebnice Lego, určitě není nutné nijak představovat a popisovat. Určitě každý z vás se ve svém dětství s touto unikátní stavebnicí setkal. Jedná se o hračku století, která provázela a stále provází snad všechny věkové kategorie. Nyní máte možnost si zavzpomínat na svá dětská léta a pokochat se unikátními modely postavené z Lega v jedinečném a zároveň největším muzeu Lega na světě. Muzeum Lega nalezneme v Praze nedaleko Václavského náměstí. Konkrétně na Národní 31.

Za čím jedeme?

Trocha z historie:

lupa

Legendární stavebnice Lego pochází z firmy Ole Kirka Christiansena, který založil v roce 1932 v Dánsku firmu Lego Group, která se specializovala na hračky ze dřeva. První pokus o zavedení Lega na trh se uskutečnil v roce 1947, tento pokus bohužel nebyl úspěšný a nedokázal nahradit původní dřevěné kostky. Ovšem k jednomu důležitému vylepšení se dospělo a to, že kostičky, které byly vyrobeny z celuloidu, držely pohromadě díky výstupkům. V roce 1954 se do čela firmy dostal syn Christiansena, který technické parametry kostek upravil a tím se zasloužil o současnou podobu kostek Lega. Kostky se vyrábějí po celém světě a jejich celkový objem je kolem 20 miliard za rok.

Co vše zde uvidíte:

Muzeum vám nabídne přes 2500 originálních modelů, které jsou vyrobeny z 1 300 000 lego kostek. Nejstarší exponát muzea pak pochází z roku 1955. Celá expozice je rozdělena do několika témat. Seznámíte se zde s Legem Technic, City, Races, Tower Bridge, Architektura, Modulární domy, Castle, Piráti, Atlantis, Tádž Mahal, Indiana Jones, Belville, Lego hry, Harry Potter, Vesmír, Star Wars, Eiffelova věž, Duplo a při odchodu z muzea si budete moci zakoupit i nějakou tu kostičku či přímo stavebnici Lego. V první části expozice si budete i moci vyzkoušet funkčnost postavených modelů (např. projet si vláček).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Praze naleznete spousty zajímavých Restaurací a rychlých občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Návštěva muzea se nám velice líbila, jedná se o velice originální a zajímavé muzeum a každý si zde určitě přijde na své. Nejvíce se nám ovšem líbili sestavené modely světových památek jako Tower Bridge, Eiffelova věž a Tadž Mahál.

Ostatní informace

Otevírací doba:

Denně od 10:00 do 22:00

Vstupné:

Dospělí: 200 Kč

Důchodci a studenti: 130 Kč

Děti do 120 cm: 40 Kč

Děti do 150 cm: 130 Kč

Rodinné vstupné: 450 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum Lega Praha

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace