Muzeum ghetta - "Konečné řešení židovské otázky"

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

lupa

Muzeum ghetta nalezneme v renesanční budově, která byla postavena v roce 1887 a sloužila jako německá škola. Škola zde sídlila do začátku 2. sv. války, poté se z ní stal jeden z objektů, ve kterém byli shromažďováni Židé.

Za čím jedeme?

Muzeum ghetta vás seznámí s celkovým děním v terezínském ghettu od začátku až do samého konce. Na tvorbě expozic se kromě památkářů podíleli i samotní vězni z terezínského ghetta.

Již v první místnosti, vás zamrazí v zádech. Shlédnete zde expozici, která je věnována památce nejmladších obětí terezínského ghetta. Na deskách, které jsou umístěné po celém obvodu místnosti, jsou vyryta jména 8 000 dětí do 15 let, které zahynuly přímo v Terezíně nebo v jednom z vyhlazovacích táborů.

Pokračovat budete do druhého patra, kde na vás čeká dokumentární část expozice. Při stoupání do druhého patra si určitě povšimnětě dětských obrázků na stěně naproti schodišti, zde můžete shlédnout kresby, které přibližují život v ghettu dětskýma očima.

Následně budete pokračovat přes expozici "Příprava genocidy", "Ghetto - konečné řešení židovské otázky", "Život a smrt v Terezíně", "Další osudy deportovaných" a "Bilance terezínského ghetta".

Po celém muzeu můžete spatřit autentické předměty, které se dochovaly z této hrůzostrašné doby, ale i poznámky, zápisky, které si dělali vězni v Terezíně.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V Terezíně najdete určitě několik restaurací, kde se dobře najíte.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Muzeum ghetta je jedna z památek, které by jste si při své návštěvě neměli nechat ujít. Zcela podrobně a hlavně autenticky dokládá tuto hrůzostrašnou dobu a návštěvníkům přiblíží do nejmenších detailů, jak probíhal život v ghettu.

Pokud zavítáte do Terezína /více info zde/ nenechte si také ujít návštěvu Malé pevnosti /více info zde/, Magdeburských kasáren /více info zde/ a Národního hřbitova Terezín /více info zde/.

Pokud se chcete dozvědět více o krutosti Němců za 2. sv. války, doporučuji také navštívit památník Lidice /více info zde/.

Ostatní informace

Otevírací doba:

od 1.11 do 31.3: denně od 09:00 do 17:30

od 1.4 do 31.10: denně od 10:00 do 18:00

Vstupné:

plné 160 Kč

snížené: 130 Kč

vstupenka do Muzea ghetta platí i do bývalých Magdeburských kasáren a naopakDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bohušovice nad Ohří
(vzdálenost od místa: 2.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum ghetta - "Konečné řešení židovské otázky"

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace