Museum - Odhalení tajemné tváře Kutné Hory

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

lupa

Museum, které se zabývá tajemnou stránkou Kutné Hory, nalezneme ve Vlašském dvoře. Jedná se o expozici, která své návštěvníky seznámí se skutečnými tresty, které byly spáchány na území Kutné Hory a se skutečnými příběhy zločinců. Od jejich spáchaného zločinu, přes odsouzení až k samotnému potrestání. Celá expozice je doprovázena zvukovými kulisami což věrohodně dokresluje obraz této doby.

Za čím jedeme?

lupa

Expozice se rozkládá ve sklepních prostorách Vlašského dvora. Po sestoupání ze schodů se ocitnete na chodbě, ve které jsou umístěny fotografie a předměty související s tresty, které se používali v dobách minulých. Další navazující expozicí je místnost, ve které se seznámí se skutečnými zločinci a vykonávanými tresty. Samozřejmě tu nechybí ani ukázky předmětů, které byly používány při mučení. V poslední místnosti tohoto musea se seznámíte s dobou husitství. V této době byla Kutná Hora přirovnávána kacíři k opravdovému symbolu zla. A tak se tu dozvíte nejen o pověstech,které se váží ke Kutné Hoře, ale můžete zde spatřit i husitské zbraně nebo obraz vozové hradby.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Kutné Hoře se nachází spousty dobrý restauracích, ve kterých si můžete pochutnat na vynikajícím jídle.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Expozice byla velmi jedinečná díky skutečným příběhům, které jí provázeli. I vystavené předměty byly uspořádány tak, aby na sebe plynule navazovaly.

Ostatní informace

Otevírací doba:

duben - září: 10:00 - 18:00

říjen a březen: 10:00 - 17:00

listopad - únor /jenom o víkendech/: 10 - 16

Vstupné: 60 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kutná Hora město
(vzdálenost od místa: 0.69 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Museum - Odhalení tajemné tváře Kutné Hory

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace