Motokrosový a autokrosový areál Přerovská rokle

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Motokrosový areál Čekyňská rokle
Motokrosový areál Čekyňská rokle
lupa

  Přerovská rokle se nachází cca 3 km od centra města Přerova směrem na obec Čekyň na Čekyňském kopci. S motorismem je kóta Čekyňský kopec, lidově „Čekyňák“ (305 m.n.m.) spjata od  poválečných let, kdy se zde uskutečnily první závody motocyklů v terénu. V roce 1961 se v Přerovské rokli jel historicky první závod MS v motokrosu třídy 500 ccm na území Československé republiky. Poslední závod seriálu MS v motokrosu se jel v Přerovské rokli  v roce 1974. V roce 1969 se v Údolí mamutů v blízkosti Přerovské rokle uskutečnil první autokrosový závod v ČSR. V současné době převažují v Přerovské rokli autokrosové závody na úrovni MČR a ME a motokros se sem postupně vrací ve formě závodů v rámci mezinárodního mistrovství České republiky.

Mamutík Tom
Mamutík Tom
lupa

Přerovská rokle je i součástí naučné vlastivědné stezky Předmostím až do pravěku. Rokle je šestým zastavením z celkového počtu devíti míst poskytujících formou naučných tabulí základní informace o daném okolí. V těsné blízkosti motoristického areálu se nachází sedmé stanoviště nazvané Mamutík Tom.  Jedná se o jedno z mála pěkných zákoutí v blízkosti Přerova. Viz. fotogalerie.

Občerstvit se můžeme v Přerově - Předmosti v restauraci U mamuta.

Z vrcholu Čekyňského kopce od silnice máme celý motokrosový areál jako na dlani. Viz. fotogalerie.

Pohled na Přerov
Pohled na Přerov
lupa

Naučná vlastivědná stezka Předmostím až do pravěku začínána  na sídlišti v Předmostí u plastiky  "SONDA  DO  PRAVĚKU". Stezka je vhodná pro pěší, vede lehčím terénem, s převýšením 85 m a je značena modrými značkami. Viz. fotogalerie.
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Prosenice
(vzdálenost od místa: 3.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Motokrosový a autokrosový areál Přerovská rokle

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace