Mosty u Jablunkova

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Mosty hotel Grúň
Mosty hotel Grúň
lupa

Hurá na výlet do Beskyd! Jedeme z Orlové autobusem na nádraží do Dětmarovic a odtud vlakem do Mostů u Jablunkova. Kam se s malými dětmi vydáme dále, je ve hvězdách. Z Orlové jsme vyjeli kolem půl osmé a do Mostů dorazili v devět hodin. Autobus má přípoj na vlak a to i na zpáteční cestě.

Za čím jedeme?

Beskydy pohled na hory
Beskydy pohled na hory
lupa

Jelikož je nádherné počasí jedeme do přírody. Co jiného nám zbývá, když koupaliště u nás je zavřeno. Od nádraží v Mostech jdeme k horskému hotelu Grúň. A tam jsou lákadla pro děti, pochopitelně bobová dráha, trampolína, obří skluzavka, střílení z luku pro ty trochu větší a dětský areál pro ty menší. Malá vnučka hned toho využívá a jde na houpačku a různé prolézačky. A protože je ještě brzo další atrakce jsou zavřené. Kolem celého hotelu si prohlížíme dřevěné sochy, každoročně se zde koná soutěž řezbářů, sochy jsou všude kolem i uvnitř v restauraci. Děti poznávají vodníka, Spejbla, Jánošíka a u všeho se chtějí fotit. Původně jsme chtěli jít na Gírovou, ale v tak úmorném vedru docházíme k nejbližšímu občerstvení na chatě Studeničný. Občas z cestičky uhneme na kraj lesíku a pozorujeme dění v přírodě. Přes cestu prolézl had požírající žábu, v lesíku vnučka objevuje žábu a honí nádherně zbarvené motýlky, sbíráme jahody a borůvky. Na Studeničném je sice bazén, ale pouze pro ubytované, což nás trochu sice zklamalo, ale zase chápeme, kdyby se tam chtěl vykoupat každý, kdo kolem projde, asi by to nebylo moc dobré. Děti opět využívají různých aktivit a pobíhají po areálu. Poseděli jsme tam asi dvě hodinky a vrátili se k hotelu Grúň. A teď všechno vyzkoušet - vnuk jde střílet z luku, na skluzavku, trampolínu a různé hry - hašení ohně, hokej, nebo zase zkoušejí postřeh při zatloukání "žížalek" a svou sílu úderem palice. Jen je třeba si vzít na vše dostatek peněz. Kolem páté z Mostů odjíždíme a v půl sedmé se vracíme unaveni, ale spokojeni domů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvit a najíst se je možné na hotelu Grúň, dále je v areálu občerstvení (budka) s nápoji a sladkostmi. Na Studeničném jsme se naobědvali.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mosty nádraží
Mosty nádraží
lupa

Příjemně ztrávený den s vnoučaty, kterým se líbily nejen atrakce na Grúni, ale také to, že viděli různé živočichy. Rovněž jsme je zaúkolovali, aby hledali značky a nezabloudili jsme, také jsme je učili poznávat kytky.

Ostatní informace

Výčet a ceny všech letních atrakcí je na jedné z fotek. V zimě je tady ski areál.

Cena dalších her je 20,- Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mosty u Jablunkova
(vzdálenost od místa: 0.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mosty u Jablunkova

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace