Mogul Rallye Železné hory

Tipy na výlet, Chrudimsko - Hlinecko
Kam a jak jedeme?

Za sportovním a kulturním zážitkem do krásného regionu Chrudimsko- Hlinecko

Za čím jedeme?

Mogul Rallye Železné hory 2012

Dne 17. 8. a 18. 8. proběhla v regionu Chrudimsko- Hlinecko jedna z největších akcí letošního roku – Mogul Rallye Železné hory. Proběhla v poklidné atmosféře bez vážných problémů, jen s několika úsměvnými karamboly. Při krásném počasí byla zahájena v pátek odpoledne na Resslově náměstí v Chrudimi, vyhlášení výsledků se uskutečnilo v nádherném Muzeu barokních soch, které jako nově zrekonstruované láká do Chrudimi mnoho kulturně založených návštěvníků.

Region Chrudimsko- Hlinecko nabízí svým návštěvníkům a turistům mnoho novinek, mezi které patří např. pozměněná expozice slatiňanského zámku (hipologické muzeum po změně kastelána ustupuje svým zaměřením do pozadí před expozicí Auspersské rodiny a jejího pobytu na slatiňanském zámku). Při návštěvě výše zmiňovaného Muzea barokních soch mrazí návštěvníka při sledování nádherně zpracovaného dokumentu o původu morového sloupu na Resslově náměstí. Barokní sochy a atmosféra muzea donutí každého návštěvníka stanout v tichém úžasu a pokoře před prací našich předků.

A nakonec nelze nezmínit nově otevřené interaktivní muzeum starokladrubského koně ve „Švýcárně“, malebně umístěné na okraji koňských ohrad a lesa skrývajícího známý „Kočičí hrádek“- cílové místo mnoha výletů rodin s dětmi.

Region Chrudimsko- Hlinecko poskytuje mnoho krásných turistických cílů, které lze navštívit ve všech ročních obdobích. Vřele jeho návštěvu doporučuji.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Stravovat se je možné v Chrudimi i ve Slatiňanech v mnoha restauračních zařízeních.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vydařilo se krásné počasí. Mínusem zůstává nemožnost parkování u muzea Švýcárna.

Ostatní informace

Přítomnost na Rallye byla zadarmo,vstupy do Muzea barokních soch, slatiňanského zámku a do Švýcárny byly přijatelné.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chrudim
(vzdálenost od místa: 0.74 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mogul Rallye Železné hory

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace