Mladějovická průmyslová dráha

Tipy na výlet, Svitavsko
Kam a jak jedeme?

Mladějovická průmyslová dráha Mladějov na Moravě. Na tento výlet můžeme jet autem i vlakem(žel.stanice Mladějov na Moravě). Ze stanice Česká Třebová trvá cesta asi půl hodiny.

Za čím jedeme?

Prohlídka a údržba mašinky před jízdou
Prohlídka a údržba mašinky před jízdou
lupa

Jedeme za jedinečnou technickou památkou, kterou je historická úzkorozchodná železnice. Tato trať byla vybudována v letech 1917 až 1924 k přepravě šamotu a uhlí z místních dolů. Délka trati je 11 kilometrů. Rozchod kolejí 600 mm. Trať překonává vysoké stoupání, hlavně v prvních třech kilometrech jízdy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V areálu průmyslové dráhy je pěkná stylová kavárna se sociálním zařízením.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mašinka z roku 1920 je jako nová
Mašinka z roku 1920 je jako nová
lupa

Romantická projížďka krásnou přírodou. Z jízdy vláčkem, taženým historickou parní mašinkou, mají velkou radost hlavně děti. Miniaturní lokomotiva z roku 1920 krásně houká a okolní les vrací ozvěnu. Máte pocit, jako byste se ocitli ve starém filmu. Turisté z vláčku mávají kolemjdoucím a všichni jsou v dobré náladě. Celou trasu vláček ujede asi za 45 minut. Cílovou zastávkou je výhybna Nová Ves u Kunčiny. Zde nás ochotný pan průvodčí zavedl ke vchodu do bývalé šachty. Mezitím se mašinka přesunula na druhý konec vlaku a pan strojvedoucí provedl nutnou údržbu, včetně doplnění uhlí. Toho využili turisté k fotografování. Za chvilku se již vláček vydal na zpáteční cestu do údolí. V areálu Mladějovické průmyslové dráhy je k vidění mnoho historických stojů a zařízení(drezíny,auta). Pro děti je zde vybudován pěkný zábavný kout s atrakcemi. Tento areál opravdu stojí za návštěvu.

Ostatní informace

otevřené vozy pro turisty
otevřené vozy pro turisty
lupa

Zpáteční jízdenka pro dospělého je za 120,-Kč. Děti od 6 roků platí polovinu jízdného. Děti do šesti roků a jízdní kola zdarma. Můžete nastoupit i na jiné zastávce. Například zpáteční jízdenka z Nové Vsi zast. stojí 45,-Kč(viz foto).V srpnu 2011 budou jízdy 6.,20.a 27. Na 13.srpna 2011 připravují speciální akci. Na jízdu vláčkem je nutno se tepleji obléct (hlavně děti). Vláček má otevřené vozy a pouze jeden uzavřený.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mladějov na Moravě
(vzdálenost od místa: 0.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mladějovická průmyslová dráha

19.02.2012 17:39
Kdo má rád vláčky,bude spokojen.Taky se zde konají srazy milovníků dobových bitev.Miky56

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace