Mitrov

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

lupa

Nad říčkou Loučkou nedaleko vsi Strážek můžete objevit zříceniny hradu Mitrova. V podhradí je rekreační středisko s prima hospůdkou. Na hrad vede modrá turistická cesta ze zastávky vlaku Věžná.

Za čím jedeme?

Zřícenina.

Hrad Mitrov
Hrad Mitrov
lupa

Nevelké, ale zřetelné zbytky hradu na úzké šíji ploché ostrožny v meandru Bobrůvky (Loučky – pozn. red.) u osady a novodobého zámku téhož jména. Název se odvozuje od Demetera z Bukova, avšak zdá se, že jde o záměrnou připomínku předka zakladatele hradu spíše z matčiny strany.

Hrad se poprvé připomíná roku 1358, kdy se podle něho píše Bohuslav z Mitrova. Ještě roku 1351 se psal po Víckově, stejně jako už dříve Bernard a Archleb.

Zámek Mitrov
Zámek Mitrov
lupa

Datování archeologických málezů ze sondy L. Poláčka dosvědčuje život na hradě v průběhu 14. století. Zdá se tedy, že vladykové z Víckova založili v první třetině 14. století hrad na odděleném území, které zdědili po matce. Hrad je dvoudílný a ze tří stran ho obklopuje příkop a val, který je na přístupové severní straně rozšířený a na obou šíjových stranách zdvojený.

lupa

K nároží mírně se rozevírajícího předhradí byla dodatečně přistavěna čtyřhranná věž, jejíž přízemí je nejlépe dochovanou částí hradu. Chránila prostou bránu prolomenou v hradbě a později nevelké předbraní.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Mitovský dvůr.

Příprava kvalitního steaku začíná na pastvinách

lupa

Naše hovězí má rodokmen. Je ze skotu plemene Aberdeen Angus, který se na naší farmě narodil a vyrostl. Paseme jej jen na našich pastvinách a krmíme výhradně tím, co sami vypěstujeme. Proto víte, dostáváte na stůl, a můžete se spolehnout, že maso bude šťavnaté a křehké.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

SPOJTE CESTU ZA DOBRÝM JÍDLEM S NÁKUPEM REGIONÁLNÍCH POTRAVIN, NÁVŠTĚVOU WESTERNOVÝCH AKCÍ NEBO S OBJEVOVÁNÍM ZALESNĚNÝCH ÚDOLÍ VYSOČINY. POMŮŽEME VÁM NAJÍT NOCLEH, TRASY I PROGRAM PRO CELOU RODINU

Ostatní informace

Při cestě za dobrým jídlem se obejdeme bez chemie

lupa

Vše, co si zde dáte, pochází z místních nebo přímo vlastních surovin. Ze zeleniny, kterou si sami vypěstovali, a ze zvířat, o která se starali od narození. Díky tomu máte jistotu, že dostáváte kvalitní jídlo bez stop po chemických přípravcích nebo růstových hormonech.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Věžná
(vzdálenost od místa: 4 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mitrov

04.10.2014 13:36
Jezdila jsem tam pravidelně, v zámku sídlí domov důchodců. Babička tam byla moc spokojená. V okolí je krásná krajina, ideální na kolo.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace