Mezi Kamenicí a Jizerou

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Při tomto trošku náročnějším výšlapu se projdeme podkrkonoškou přírodou v okolí Vysokého nad Jizerou.

Za čím jedeme?

Vysoké nad Jizerou - kostel
Vysoké nad Jizerou - kostel
lupa

Výchozím bodem pro nás bude vlaková stanice Návarov. Přejdeme most přes Kamenici a po červené značce se dostaneme ke zřícenině hradu Návarov. Jeho zbytky se vypínají nad soutokem potoka Zlatníka s Kamenicí. Z hradu pokračujeme po červené značce, i když rozcestníky jsou označeny barvou zelenou, na rozcestí U Koldovských. Zde je na domu u cesty umístěna pamětní deska na spisovatele Viktora Dyka, který sem jezdil na letní byt. Až do Vysokého nad Jizerou se budeme držet červené značky. Po cestě si můžeme prohlédnout v obci Stanový rodný dům spisovatele Antala Staška a kochat se krásnými výhledy na Jizerské hory a Krkonoše. Když dorazíme do Vysokého, vydáme se po žluté značce na tzv. Vysocký okruh. Tento cca 11-ti kilometrový okruh nás seznámí s mnoha zajímavostmi v okolí Vysokého nad Jizerou. Podíváme se k Márinkovu kříží, na Dykovu skálu, ke zřícenině hradu Nístějka, do osady Jilem, dále na místo, kde stával skokanský můstek místního ski klubu, v údolí Farského potoka si můžeme prohlédnout zbytky mlýnů, které tam kdysi stávaly a uvidíme i dnes již nefungující vysocké koupaliště. Cesta vede krásnou přírodou, když jsme na Nístějce tak pod námi hučí Jizera a můžeme si i vychutnat krásné výhledy na Krkonoše. O všech zajímavostech na cestě si vše přečteme na vkusně vyvedených informačních tabulích. Vysocký okruh končí opět na náměstí a kdo by se toho o tomto místě chtěl dozvědět ještě více, může navštívit místní muzeum. K vlaku do Návarova se vypravíme stejnou cestou, kterou jsme do Vysokého nad Jizerou přišli. Celkem ujdeme asi 26 kilometrů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ve Vysokém jsou na náměstí tři restaurace, takže každý si určitě vybere. Další možnost po cestě se občerstvit není, a tak doporučuji nabalit něco do baťůžku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se mi líbil Vysocký okruh. Je velice pěkný a texty na info tabulích velice poutavě vyprávějí a informují o místu, na kterém se právě nacházíme.

Ostatní informace

Muzeum je otevřeno celoročně mimo pondělí od 8:30 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. Vstupné je 30,- Kč, zlevněné 20,- Kč.

Výlet je možno ukončit po projití Vysockého okruhu i na náměstí ve Vysokém nad Jizerou a odjet odtud autobusem, i když o víkendu odtud není bůhvíjaké spojení.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jablonec nad Jizerou
(vzdálenost od místa: 2.91 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mezi Kamenicí a Jizerou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace