Městečko Úštěk

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

lupa

Při cestě do Teplic jsme se stavili v historií opředeném městečku Úštěk. Město se rozkládá mezi Litoměřicemi a Českou Lípou. V nejbližším okolí lze navštívit mnoho kulturních památek, namátkově- Libochovice, Ploskovice, Zákupy a hrady Sloup, Bezděz či Kokořín. Téměř nedotčená okolní příroda skutečně láká k pěší turistice.

Za čím jedeme?

lupa

Na náměstí můžeme obdivovat hrad z počátku 15. stol. vybudovaný v městské zástavbě. V době městských slavností je hradní nádvoří přístupné veřejnosti. Konají se tu zejména divadelní a hudební vystoupení.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Další z dominant náměstí je pozdně barokní kostel sv. Petra a Pavla z 18. stol., odkud se úzkou Zlatou uličkou dostaneme k Panskému dvoru, kde stoji Pikarstká věž. Právě v ni je tu pro fanoušky čertů zřízena muzejní expozice. Jedná se o nejsilnější a nejmohutnější věž městského opevnění a sloužila k zesílení obranyschopnosti úštěckého hradu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Za zmínku také stojí Ptačí domky z poloviny 19. století. Jedná se o dřevěné přístavky na skalní stěně (připomínají ptačí hnízda).

Určitě mám v zájmu městečko ještě někdy navštívit, protože se o pěkné a zajímavé místo s mnoha možnostmi, jak strávit volný čas.

Ostatní informace

http://www.mesto-ustek.cz/ http://www.muzeumcertu.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Úštěk
(vzdálenost od místa: 0.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Městečko Úštěk

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace