Mělník a okolí na kole

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Příjezdové místo: Bezpečné parkování je v Lužci nad Vltavou u kostela nebo u vlakového nádraží Hněvice u Štětí.

Za čím jedeme?

Lužec nad Vltavou
Lužec nad Vltavou
lupa

Jedeme na kole po nové cyklostezce podél Vltavy a Labe u Mělníka. My jedeme z Lužce nad Vltavou. Na cyklostezku č. 7 najedeme u kostela. Jedeme zahrádkařskou kolonii u Vltavy, po asfaltové cestě dojedeme po 3 km k horkovodu a k lávce přes Vltavu. Jedeme rovně přes Vrbno směrem k Mělníku, kde se napojíme na cyklostezku č. 2. Cyklostezka je dlouhá necelých 23 km a je vhodná i pro bruslaře. Nevyasfaltovaný úsek se šotolinou je jen přes Hořínský park asi v délce 500 m. Ostatní úseky z Lužce nad Vltavou až k bývalé přečerpávací stanici u Hněvic jsou nově vyasfaltovány. Cyklostezka č. 2 je součástí mezinárodní trasy, která spojuje sever Skandinávie s jižní Itálií. 20 km cyklostezky stálo asi 85 miliónů a byla otevřena 3. prosince 2010. V červnu 2015 byla prodložena za 13 miliónů o úsek z Lužce nad Vltavou k lávcce přes Vltavu u Zelčína.Trasa Lužec nad Vltavou – Hněvice nádr. je dlouhá 27 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cyklostezka z Lužce nad Vltavou
Cyklostezka z Lužce nad Vltavou
lupa

Po trase se můžete občerstvit z vlastních zásob na odpočinkových místech se stojany pro kola. Další možností jsou restaurace v obcích u cyklostezky. V Mělníku je dostatek míst k ubytování .

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vrbno
Vrbno
lupa

Líbila se nám bezproblémová jízda na kole po cyklostezce bez převýšení a bez automobilového provozu. Po trase je vhodné odbočit na prohlídku zámku v Mělníku (http://www.lobkowicz-melnik.cz/) nebo na vnější prohlídku zámku v Hoříně.

Ostatní informace

Na popsanou trasu je vhodné využít veřejnou vlakovou dopravu do Hněvic. Trasa není fyzicky náročná a je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Odkazy:

http://melnicek.cz/cyklostezka-horni-pocaply-vlineves-zelcin

http://www.melnik.cz/

http://www.obechorin.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lužec nad Vltavou
(vzdálenost od místa: 0.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mělník a okolí na kole

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace