Mělník

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

lupa

Na Mělníku nás láká především zámek, od něhož je zajímavý výhled na soutok Labe s Vltavou. Od žst. se tedy vydáváme po žluté značce k rozcestníku Podolí. Jdeme kolem klidné říčky Pšovka, kde se zrána čachtají kačeny. V Podolí zjišťujeme, že červená trasa nás bezpečně zavede až k zámku.

Za čím jedeme?

Pražská brána
Pražská brána
lupa

Procházíme Pražskou bránou a dostáváme se na náměstí, kterému dominují renesanční a barokní domy. Pomalu se vydáváme k nedalekému zámku. Jak se během prohlídky dovídáme, renesanční zámek s barokními doplňky je nyní ve vlastnictví Lobkowiczů, kteří jej získali v restituci. Je naprosto nemožné nevšimnout si krásného gotického chrámu sv.. Petra a sv. Pavla s dominantní věží, který volně navazuje na zámecký areál. Z terasy před zámkem je krásný výhled do Polabí, především na soutok Labe s Vltavou a my toho plně využíváme.

.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

náměstí
náměstí
lupa

Slunečné počasí nás vybídlo k procházce po žluté turistické značce k zámku Hořín. Od povodní v roce 2002 je bohužel nepřístupný a tiše chátrá. Pokračujeme dále ke zdymadlu a posléze zpět k mělnickému zámku a na náměstí, kde si v restauraci Na Hradbách dáváme pozdní oběd a kávu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Je načase, abychom se odebrali na vlak... Naproti autobusového nádraží objevujeme nevelkou vodní plochu, na které místy i bruslí kachny a nutrie.

Ostatní informace

Individuální prohlídky zámku cena 100 Kč / osobu.. Prohlídky zámku s průvodkyní v českém jazyce cena 120 Kč / osobu vždy v celou hodinu. Otevírací doba: 10.00-17.00

více na: http://www.lobkowicz-melnik.cz

odkaz na restauraci Na Hradbách: www.nahradbachmelnik.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mělník
(vzdálenost od místa: 1.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mělník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace