Malý zimní Mumlavský okruh

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Mumlavský vodopád
Mumlavský vodopád
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát bych Vás rád pozval na malou, ale krásnou zimní vycházku k Mumlavskému vodopádu.Pokud budete v Harrachově,doporučuji jako dopolední nebo odpolední vycházku.Do Harrachova se nejlépe dostanete autobusem a dojeďte až na konečnou,t.j.autobusové nádraží.Zde jsou rozcestníky Vy vyražte nejprve po silnici směr Rýžoviště,kterou kopíruje ztz.Po 2 km dojdete ke Spotzhotelu Rýžoviště a zde odbočíte vlevo na žtz,která Vás lesem vyšlapanou cestičkou,až k Mumlavskému vodopádu.Já jsem zde byl 16.10.2009.Od vodopádu vystoupejte na asfaltku a jděte vlevo po mtz,která Vás povede kolem dětské NS Liška až k Lesnické expozici Šindelka,kterou Vám doporučuji navštívit.Už zbývá jen pár kroků a budete na výchozím místě vycházky,která je dlouhá 4km.

Za čím jedeme?

lupa

Mumlavský vodopád je vysoký 8 metrů a nachází se jak jinak, na řece Mumlavě.Z lávky,je opravdu nádherný i teď v "podzimním" čase.V Lesnické expozici Šindelka,se vyřádí děti i dospělí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Bydlel jsem v rámci Relax pobytu v hotelu Harrachovka.V Harrachově je nespočet možností ubytování,v různých cenových relacích.na svačině,jsem se zastavil ve srubu U lišáka nedaleko Mumlavského vodopádu.Varuji Vás před návštěvou Mumlavské boudy.Mají tu rádi jen němce..Na obědě,jsem byl v Šenku "U soutoku",nedaleko aut.nádraží.Půjdete kolem něj po silnici na Rýžoviště.Kompletní menu-polévka,hl.jídlo a zákusek, mají za 74 .- .

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta zasněženým lesem,která je vyšlapaná od turistů a sněhem obklopený Mumlavský vodopád,je prostě paráda.

Ostatní informace

Do přírody a to ani do takto krásné se neplatí.Do expozice Šindelka,platí dospěláci 20 .- a děti 10 .-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Harrachov
(vzdálenost od místa: 3.89 km)
Datum: Čas:
loading...

Diskuse k výletu Malý zimní Mumlavský okruh

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace