Malý zimní Mumlavský okruh

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Mumlavský vodopád
Mumlavský vodopád
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, tentokrát bych Vás rád pozval na malou, ale krásnou zimní vycházku k Mumlavskému vodopádu. Pokud budete v Harrachově, doporučuji jako dopolední nebo odpolední vycházku. Do Harrachova se nejlépe dostanete autobusem a dojeďte až na konečnou, t.j.autobusové nádraží. Zde jsou rozcestníky, vyražte nejprve po silnici směr Rýžoviště, kterou kopíruje ztz. Po 2 km dojdete ke Spotzhotelu Rýžoviště a zde odbočíte vlevo na žtz, která Vás lesem vyšlapanou cestičkou, až k Mumlavskému vodopádu. Já jsem zde byl 16.10.2009. Od vodopádu vystoupejte na asfaltku a jděte vlevo po mtz, která Vás povede kolem dětské NS Liška až k Lesnické expozici Šindelka, kterou Vám doporučuji navštívit. Už zbývá jen pár kroků a budete na výchozím místě vycházky, která je dlouhá 4 km.

Za čím jedeme?

lupa

Mumlavský vodopád je vysoký 8 metrů a nachází se jak jinak, na řece Mumlavě. Z lávky je opravdu nádherný i teď v "podzimním" čase. V Lesnické expozici Šindelka, se vyřádí děti i dospělí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Bydlel jsem v rámci Relax pobytu v hotelu Harrachovka. V Harrachově je nespočet možností ubytování, v různých cenových relacích. Na svačině jsem se zastavil ve srubu U lišáka nedaleko Mumlavského vodopádu. Na obědě jsem byl v Šenku "U soutoku", nedaleko aut.nádraží. Půjdete kolem něj po silnici na Rýžoviště.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta zasněženým lesem, která je vyšlapaná od turistů a sněhem obklopený Mumlavský vodopád, je prostě paráda.

Ostatní informace

Do přírody a to ani do takto krásné se neplatí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Harrachov
(vzdálenost od místa: 3.89 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malý zimní Mumlavský okruh

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace