Malý okruh kolem Horního Maršova

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na malý okruh okolo Horního Maršova.Do Hiorního Maršova se dostanete autobusem z Prahy,Hradce Králové,Vrchlabí nebo z Pece pod Sněžkou,případně z měst na trase Praha - Pec.

lupa

Z Bertholdova náměstí v Maršově,které je jen několik kroků od stanice autobusu, se vydejte po modré značce směr Lysečinská bouda.Zpočátku půjdete po asfaltové silničce a později cca po 3 km půjdete po pohodlné lesní cestě, která se bude dost vlnit a místy půjdete do poměrně velkého kopce.Pokud se vydáte na kole, tak si v tomto úseku pěkně máknete.Odměnou Vám bude občerstvení v Lysečinské boudě.Odtud se vydejte po červené značce směr Albeřice, teď pro změnu z kopce.Cestou uvidíte Vápenku, což je vápenná pec, která je pěkná i z druhé strany.Nedaleko od ní je také Albeřická jeskyně, na kterou se můžete podívat od zábradlí, neboť je nepřístupná.Po silničce a po červené značce dojdete do Horních Albeřic, kde jsou občerstvovací staniceZde opusťte značky a pokračujte po silnici 5 km do Horního Maršova, odkud jste vycházeli nebo vyjížděli.Nevýhodou tohoto okruhu je, že značná část vede po silničkách.

Za čím jedeme?

lupa

Cestou mezi Maršovem a Lysečinskou boudou na Vás čeká krásně opravená kaple Narození páně.U Lysečinské boudy na Vás čekají ovečky , kozy a v nejbližší době i lama.Až se vrátíte do Maršova,zajděte si určitě k místnímu zámku, který je bohužel uzavřen, ale velmi zajímavé schodiště.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Tuto trasu absolvovala moje dcera protože nechtěla dál šlapat s námi, během našeho pobytu v penzionu Sedmikráska, kolem kterého vede modrá značka. Pobyt v tomto penzionu Vám mohu vřele doporučit.Co se týčeobčerstvení využili jsme služeb Lysečinské boudy a Hasičárny v Horních Albeřicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Příroda okolo Maršova je opravdu krásná, kaple Narození páně je pěkně opravená, problém je jen s cestou po silnici, ale jezdí tak málo aut, že se tato krátká 14 km dlouhá trasa dá zvládnout i s kočárkem.

Ostatní informace

Do Krkonošského národního parku se bohužel stále ještě neplatí.Někteří návštěvníci hor se podle toho bohužel chovají.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 4.57 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malý okruh kolem Horního Maršova

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace