Malý Maršovský okruh přes Cestník

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, rád bych Vás pozval na túru krásnou krkonošskou přírodou.Vyrážíme z Bertholdova náměstí v Horním Maršově, kam se dostanete autobusem od Trutnova nebo od Pece pod Sněžkou.Od rozcestníku vyrážíme po modré značce Lysečinskou ulicí směr Horní Lysečiny.Čeká nás 2 kilometry po silnici, kde ovšem nejezdí skoro nic.Přesto doporučuji dávat pozor.Protože skoro neznamená vůbec.Asi 100 metrů za Penzionem Sedmikráska odbočí modrá značka vlevo a půjdeme už po úplně klidné asfaltce až k rozcestí se žlutou značko.Ta nás dovede stoupáním až k rozcestí Cestník.Zde je zajímavý objekt připomínající zeměkouli na stojanu.Od rozcestníku se vydáme po modré značce a půjdeme po ní až na rozcestí Pod Dlouhým hřebenem Emmina cesta, kde se k nám připojí zelená značka a ta nás dovede až zpět do Horního Maršova na Bertholdovo náměstí.

Za čím jedeme?

lupa

Především jdeme za krásnou přírodou, na Cestníku na nás čeká Perleťářská pohádka a také již zmíněný objekt zeměkoule .Dále nás čekají krásné výhledy na Sněžku a Studniční horu.Já jsem tu dokonce 27.4.2012 potkal sníh.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Bydleli jsme již tradičně v Penzionu Sedmikráska, kolem které trasa vede.Je tam teď nový správce Karel se svou ženou a vedou to tam opravdu skvěle a za necelé dva měsíce nadělali spoustu dobrého pro hosty i penzion.Najíst se můžete v Maršově nebo z batohu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bylo krásné počasí a cesta až na výstup na Cestník vedla pohodovými cestami.Super je výhled na Sněžku a Studniční horu ze zelené značky.

Ostatní informace

V této oblast se za vstup do přírody zatím neplatí.Bohužel již můj tradiční stesk, že se lidé podle toho k přírodě chovají, ovšem nutno podotknout, že naštěstí ne všichni.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 4.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malý Maršovský okruh přes Cestník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace