Malé Svatoňovice

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

V tomto příspěvku chci krátce navázat na článek Malé Svatoňovice – rodiště Karla Čapka (viz zde) a udělat této půvabné podhorské obci ještě trochu propagace.

Za čím jedeme?

Malé Svatoňovice, náměstí
Malé Svatoňovice, náměstí
lupa

Kromě Muzea bratří Čapků jsou v Malých Svatoňovicích k vidění i další objekty stojící za vidění. Naproti muzeu na náměstí je zajímavý kostel Sedmi radostí panny Marie (viz zde). Budete-li mít štěstí a bude otevřen, nahlédněte.

Vedle kostela je kaple s araukaritovým oltářem a sedmipramenná zastřešená studánka, to také hned tak neuvidíte (zde).

Malé Svatoňovice, studánka
Malé Svatoňovice, studánka
lupa

O rozhledně na Žaltmanu je zmínka už v prvně vypsaném odkazu, vydáte-li se tam (modrá značka, viz trasa), určitě vás zaujme hned nad obcí citlivě rekonstruovaný Mariánský sad (zde). Myslím, že už jen tento výčet dostatečně mluví pro návštěvu Malých Svatoňovic. K tomu přidejte procházku na Jestřebí hory nebo pohodovým okruhem do Úpice (viz trasa) a máte krásně prožitý den.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Malé Svatoňovice, Mariánský sad
Malé Svatoňovice, Mariánský sad
lupa

Naposledy jsem tu jedl v restauraci Salamandr hned za bránou z náměstí. Prostředí příjemné, obsluha vlídná, jídlo dobré, ceny přijatelné. Mohu doporučit. Kdybyste tu chtěli přespat (případně strávit více dní) a stačilo vám ubytování skromné, leč levné, kousek od nádraží je Soukromé střední odborné učiliště ochrany osob a majetku. Tam se ptejte. Komfort soukromého penzionu to není, ale noc za 180 Kč (při delším pobytu 150 Kč) ve dvou nebo třílůžkovém pokoji, to jde, ne?

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá oblast Kladského pomezí je moje srdeční záležitost, takže asi nepřekvapí, když napíšu, že se mi tu líbí všechno a negativa prostě nehledám a případně přehlížím.

Ostatní informace

Vstupné se u žádných vyjmenovaných objektů neplatí. Pokud byste se chtěli o Malých Svatoňovicích dovědět více již před jejich návštěvou, zde je odkaz na internetové stránky obce.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Malé Svatoňovice
(vzdálenost od místa: 0.44 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malé Svatoňovice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace