Malá skála-Drábovna a Bartošova pec

Tipy na výlet, Český ráj
Kam a jak jedeme?

lupa

Opět doplňujeme chybějící lokality Českého ráje, které jsme ještě nenavštívili. Pro tentokrát si to šineme na Malou skálu. Tady auto necháváme na centrálním placeném parkovišti a po zelené se vydáváme k místnímu nepřístupnému zámku ( směrem na Kopaninu). Snažíme se přes plot prohlédnout si, co se dá, ale cedule 'pozor psi' je víc jak přesvědčivá.

Za čím jedeme?

lupa

Perla Českého ráje se nachází nedaleko města Turnov, v malebném údolí řeky Jizery. Lze se sem dostat po železnici na trase Liberec- Stará Paka, nebo po silnici č. 10 Železný Brod- Turnov. My zvolili cestu autem, které necháváme na hlídaném parkovišti na okraji obce.

lupa

Chceme se jít podívat do skalního města Drábovna, kde jsou krom krásných scenérií patrné i zbytky pravěkého osídlení se skalním hrádkem jako bonus. Jdeme tedy k Boučkově statku, nedaleko odtud stojí rozcestník U kapličky. ( Ten u cukrárny je nějak zrušen, prostě jsme ho nenašli.)

lupa

Rozcestník sice nabízí několik možností na atraktivní výlet, ale my se zajímáme o směr na Dlaskův statek po modré. Dle mapy kontrolují, že bychom cestou měli potkat další rozcestí a ujistit se, že nebloudíme. Jak se ukázalo, mapa nelhala a my přestupujeme na červenou trasu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Procházíme Drábovnou, kde se mísí skály s jarní zelení. Tolik odstínů zelené je skutečným balzámem na duši. Přicházíme ke skalnímu hrádku, abychom blíže prozkoumali zbytky osídlení. Ve skále vytesané schody na ochoz, patrné zdi světničky jsme s jistotou našli.

Asi 500m odtud po červené je vybudována Vyhlídka na Jizeru- v dáli Trosky, Kozákov, blíže k nám obdivujeme Besedické a Suché skály.

lupa

Poblíž Dlaskova statku si pochutnáváme na klobásce a vymýšlíme co dál. Navrhuji místo známé jako Bartošova pec. Od rozcestníku,tedy po modré, vyrážíme k 3km vzdálenému cíli. Jdeme po pěkné asfaltové cestě, společnost nám dělá Vazovecký potok, který se rodí v labyrintu podzemních chodeb a jeskyň. Nejznámější je právě Bartošova pec.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pokračujeme po modré až do Voděrad, odkud se po červené vracíme k Malé skále. Na rozcestí, které známe z dopoledne jako 'Nad Malou skálou', přecházíme na modrou a sestupujeme do obce.

Ostatní informace

http://www.cesky-raj.info/

http://www.mala-skala.cz/Další informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Malá Skála
(vzdálenost od místa: 2.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malá skála-Drábovna a Bartošova pec

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace