Malá Prašivá - Prašivá

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Dřevěný kostelík
Dřevěný kostelík
lupa

V severozápadní části Beskyd naleznete nenápadný „vršek“ Prašivá. Vlastně jsou to dva vrcholy Malá Prašivá (706m) a Prašivá (846m). My navštívíme ten menší, který je známým poutním místem. O víkendu a svátcích sem míří velké množství návštěvníků, jejichž cílem je dřevěný kostelík Antonína Paduánského, který dal postavit založit majitel frýdeckého panství, hrabě Jiří z Oppersdorfu, v roce 1640.

Chata Prašivá
Chata Prašivá
lupa

Auto nechávám na parkovišti u hospody Kohutka, hojně navštěvované cyklisty věnujícími se hospodské cykloturistice. Vyrážíme po červené značce poměrně náročným stoupáním na dvou kilometrovou pouť… Poslední úsek cesty je mírnější a celá značená trasa prochází vzrostlým lesem, který jen tu a tam umožňuje pohled do údolí. Mezi námi není, o co stát pohled na průmyslovou zónu v Nošovicích nepatří mezi ty nejhezčí…(kam se ubíráš člověku nešťastná…).

Po výstupu nás čeká „paseka“ s už zmíněným dřevěným kostelíkem a chata Prašivá. Máme smůlu, kostelík je již uzamčen a tak si jej nemůžeme prohlédnout.

Cestou na Prašivou
Cestou na Prašivou
lupa

Vracíme se zpátky po žluté značce směr Vyšný Lhoty na začátku vesnice (hned první křižovatka dvou asfaltek, na sloupu je tabule s reklamou na restauraci Kohutka) odbočujeme vpravo na turisticky neznačenou (značka pro cykloturisty však je) cestu a asi po 1,5km chůze po asfaltu přicházíme do výchozího místa, kde jsme nechali auto.

Za čím jedeme?

Jdeme na krátký výlet, při kterém navštívíme poutní místo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jako tradičně vyjíždíme autem z domu a vracíme se zpět. Najedli jsme se v restauraci Kohutka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cestou na Prašivou
Cestou na Prašivou
lupa

V úvodu poměrně náročná trasa, jen s omezenými výhledy. Jdeme však na poutní místo, takže máme jiné očekávání. Nelíbila se nám lenost "poutníků", kteří se na Malou Prašivou „vyvážejí“ auty, tady se „nacpou“ v chatě na Prašivé, a autem se zase svezou domů…

Ostatní informace

Vstupy žádné, česnekačka v Kohutce 30kč. Restaurace je moc příjemná i s venkovním bazénem, houpačkami pro děti…Další informace

Hodnocení:
4512. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dobratice pod Prašivou
(vzdálenost od místa: 3.77 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malá Prašivá - Prašivá

03.10.2011 10:35
Krásný kostelík.
30.04.2015 11:07
Od května (konce asi) 2015 bude chata Malá Prašivá pod novým majitelem a dle toho co jsem tam viděl a zažil si myslím, že to bude super místečko, kam se budou lidi rádi vracet.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace