Lyžování na Pustevnách :-)

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Tentokrát jsme se rozhodli vyrazit do Ostravice v zimě s následnou návštěvou Pusteven, kde jsme lyžovali. Posledně jsem okolí moc nepopisovala. Tentokrát se to pokusím napravit.

sjezdovka K + J
sjezdovka K + J
lupa

Ostravice leží 15,5 km jihovýchodně od města Frýdku-Místku. Ostravicí protéká stejnojmenná řeka, které se ve své horní části zvedá k vrcholům Lysé hory a Smrku.Okolí poskytuje velké možnosti k rekreačnímu a sportovnímu vyžití.

turistická ubytovna Skalka
turistická ubytovna Skalka
lupa

V létě, jak už jsem psala posledně není špatné vystoupat si Na Lysou horu nebo Smrk. Okolí láká samo o sobě svou krásnou krajinou a klidem, takže pro lidi, kteří se snaží dostat daleko z města budou v těchto oblastech spokojeni. V létě to zde přímo vybízí nezůstávat v městečkách, ale vyrazit do přírody. V zimě je v okolí několik ski center, kde se může vyřádit jakýkoli lyžař.

Za čím jedeme?

cesta ze Skalky do Ostravice
cesta ze Skalky do Ostravice
lupa

Tentokrát jsme se rozhodli vyjet lyžovat do Ski centra na Pustevny, které leží zhruba 17 km od Ostravice.Původně jsme chtěli vyzkoušet i Ski centrum Bílá, která je také velmi vyhlášená. Na toto středisko jsme se jeli jen podívat a pak jsme jeli na Pustevny. Mě upřímně se na Pustevnách líbilo tolik, že už jsme do Bílé nestihli znovu dojet. Areál je velmi rozlehlý, je tam více sjezdovek. Na své si přijdou jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Já jako začátečník jsem zde byla velmi spokojena.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

cesta ze Skalky do Ostravice
cesta ze Skalky do Ostravice
lupa

Ubytování v Ostravicí v rekreačním areálu Skalky se nám posledně líbilo, proto jsme nehledali ubytování a zavolali přímo tam. Jedna nevýhoda, pro někoho výhoda, může být to, že Areál Skalky leží cca 3 km nad Ostravicí. V zimě je většinou vjezd do areálu neprohrnut, tak se tam auto nedostane, je možné to zkusit s řetězi. Nicméně my to vyšlápli pěšky a byli jsme rádi za tu příjemnou procházku zasněženou krajinou.

Jídlo jsme si brali vlastní, ale přece jen jsme zastavili v bufetu u sjezdovky, kde jsme lyžovali na výborné párky a domácí polévku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

cesta ze Skalky do Ostravice
cesta ze Skalky do Ostravice
lupa

Ski centrum na Pustevnách je vhodné jak pro začínající lyžaře tak pro zkušené. My osobně jsme jezdili na sjezdovce, která je ze začátku mírná a u konce prudká. Začátečníci lyžovali na tom mírnějším úseku a v půlce sjezdovky nasedali na pumu a nechali se vyvést opět nahoru. ostatní jezdili až dolů, odkud se nechávali kotvou vyvést nahoru. Takže jsem si zajezdila jak já nezkušená, tak i můj zkušený doprovod.

lanovkou z Trojanovic na Pustevny
lanovkou z Trojanovic na Pustevny
lupa

Po celém areálu se táhne cesta - běžkařská cesta, která začíná nahoře na Pustevnách a končí dole v Trojanovicích. I když jsme díky ski pasu měli předplacenou i cestu lanovkou dolů, nebylo problém sjet cestu na lyžích a opět opakuji, že pro novopečeného lyžaře to byl skvělý zážitek. Cesta trvá skoro 20 minut a není těžké ji sjet. Prakticky jsme kopírovali to, co jsme před půl rokem vylezli z Trojanovic nahoru.

Cesta mě uchvátila jak na podzim tak v zimě.

Ostatní informace

lanovkou z Trojanovic na Pustevny
lanovkou z Trojanovic na Pustevny
lupa

Celý svůj článek píši, že jsme jeli lyžovat na Pustevny. Což je pravda, ale nechávali jsme auto v Trojanovicích na parkovišti u lanovky. Parkovné stálo 50,-kč jako v létě. Ski pas na 4 hodiny v areálu Pustevny stojí 250,-kč a zahrnuje cenu lanovkou do areálu, možnost jízd na jakémkoliv vleku v areálu a cestu lanovkou dolů.

Zmiňovala jsem se o menší zastávce na jídlo u sjezdovky. Polévka stojí kolem 25,-kč, párky kolem 30,-kč. Nicméně jsme se opravdu dobře najedli.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kunčice pod Ondřejníkem
(vzdálenost od místa: 5.48 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lyžování na Pustevnách :-)

Nevíte kam na lyže?
09.11.2011 12:04

Tom

Na Pustevnách jsem sice nelyžoval, ale mohu nabídnout web, kde jsou tipy na lyžařské zájezdy http://www.sjezdar.cz , třeba to někomu pomůžeSmile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace