Lyžařská dovolená v okolí Liberce

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Každý rok se během ledna vydáváme na zimní dovolenou. Jelikož jsme s manželkou vášniví lyžaři, několikrát jsme také navštívili zasněžené svahy Alp, a to jak rakouských, italských, tak francouzských. V posledních letech však zůstáváme věrní naší vlasti a navštěvujeme pouze české hory. Letos jsme zavítali do Liberce a vyzkoušeli místní sjezdovky.

Za čím jedeme?

Ve ski areálu Ještěd jsme využili všechny tratě o celkové délce 9 km, dokonce jsme se odvážili i na černou sjezdovku, která při pohledu z vršku skutečně naháněla strach.

Také jsme neváhali se zakoupením speciální permanentky, která nám kromě celodenního lyžování umožnila také vstup do akvaparku ve vyhlášeném Centru Babylon za krásnou cenu.

Ski areál Ještěd však nebyl jedinou sjezdovkou, jež jsme během naší dovolené navštívili. Zavítali jsme také do ski areálu Obří sud Javorník, který sice není tak známí jako Ski areál Ještěd, byl vybudován teprve v roce 2010, zato nabízí minimálně srovnatelné lyžařské podmínky. Velice se nám líbilo zejména večerní lyžování pod umělým osvětlením, jež trvalo celé tři hodiny.

Jeden den jsme si zalyžovali také ve vzdálenějším ski areálu od našeho ubytování Liberec s názvem Dobrá voda, který se nachází na okraji Jablonce nad Nisou. Ačkoliv se jedná o sjezdovku, která je určena spíše pro začátečníky a rodiny s dětmi, lyžování jsme si s manželkou skvěle užili, zejména proto, že nám nádherně vyšlo počasí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Sehnali jsme si levné ubytování Liberec v blízkosti ski areálu Ještěd, kde jsme v průběhu celé týdenní dovolené lyžovali nejčastěji. Jde o velmi moderní areál, který byl nedávno rekonstruován. Lyžování jsme si zde užívali už od půl deváté ráno. Schválně jsme vstávali brzy, abychom si hned po ránu vychutnali prázdné a upravené sjezdovky, které se vždy postupem časuz ačali plnit dalšími lyžaři.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Velice se nám líbilo zejména večerní lyžování pod umělým osvětlením, jež trvalo celé tři hodiny.

Ostatní informace

Ceny najdete na aktuálních webech.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pilínkov
(vzdálenost od místa: 3.73 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lyžařská dovolená v okolí Liberce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace