Lughnasadh 2010 na hradě Veveří

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Hrad Veveří
Hrad Veveří
lupa

Poslední červencový den se na hradě Veveří, vypínajícím se nad Brněnskou přehradou, bude již tradičně konat Lughnasadh, keltské oslavy úspěšné sklizně. Za doby starých Keltů se jednalo o radostné oslavy spojené se svatbami, veselicemi či kláními.

Na hrad můžeme vyrazit buď pěšky, autem nebo hromadnou dopravou - v případě Lughnasadhu doporučuji pěší výlet od Přístaviště nebo dopravu MHD. Pokud se rozhodnete pro pěší výlet, můžete například obejít přehradu po jejím levém břehu nebo vyšlápnout k Ríšově studánce a pak se vydat ke hradu.

Za čím jedeme?

Na Veveří jsou slavnosti Lughnasadhu spojeny s řadou nejrůznějších událostí - v minulosti se jednalo o stavbu keltské vesnice, trhy s nabídkou nejrůznějšího zboží, hry pro děti i dospělé, to všechno doprovázeno nejrůznějšími kapelami hrajícími keltskou či Kelty inspirovanou hudbu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídla a pití vám poskytnou občerstvovatelé na hradě Veveří dostatek, takže nedostatku obého se bát nemusíte (pokud jste samozřejmě vybaveni dostatečnou hotovostí).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na slavnostech, které se konají na Veveří, ať už se jedná o keltské svátky nebo nejrůznější festivaly, najdete vždycky velkou spoustu lidí. To může být výhodou i nevýhodou, kladem i záporem, záleží jen a pouze na vaší povaze.

Ostatní informace

Vstupné do areálu hradu stojí za běžných okolností 10,- Kč, jak tomu bude v případě Lughnasadhu, bohužel není na stránkách hradu Veveří uvedeno.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čebín
(vzdálenost od místa: 7.02 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lughnasadh 2010 na hradě Veveří

Vztupný
29.07.2010 12:48

Pavel
Ke vztupu,na místě to bude za 300Kč,v poředprodeji za 250Kč.
http://www.kudrna.cz/publik_syst/ctihtmlpage.php?what=906

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace