Loučná - nejvyšší hora východu Krušných hor

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Vrchol Loučné
Vrchol Loučné
lupa

Krušné hory patří mezi naše nejpozoruhodnější pohoří. Vyznačují se velmi strmým spádem směrem do Čech a naopak mírnějším spádem směrem do Německa. Nejstrměji přitom klesají Krušné hory ve své střední a východní části, kam bychom Vás rádi pozvali.

Vrcholek Loučné
Vrcholek Loučné
lupa

Zatímco u jiných pohoří v České republice je možno vyjmenovat velké množství vrcholů, které se výrazně tyčí nad okolní krajinu, v inkriminované oblasti je to jiné. Od Krásného Lesa ležícího na sever od Ústí nad Labem až po Horu sv. Kateřiny ležící severně od Chomutova se v nadmořské výšce okolo 800 metrů nad mořem táhne dlouhý hřeben (pokračuje dále západním směrem, nicméně již není tak charakteristický), výraznějších vrcholů je tam však pomálu. Jednu z malých výjimek tvoří skalnatý vrchol Loučné tyčící se zhruba 5 km severně od Litvínova.

Za čím jedeme?

Pohled západním směrem
Pohled západním směrem
lupa

Výstup na tento vrchol jsme zahájili na parkovišti v Dlouhé Louce, ze kterého jsme se vydali po modré turistické značce západním směrem. Zhruba po dvou kilometrech, které absolvujeme po relativně rovné asfaltce se dostaneme k rozcestí, ze kterého pokračujeme zhruba osmsetmetrovým stoupáním s převýšením 100 metrů k vrcholu.

Pohled do údolí
Pohled do údolí
lupa

Na vrcholu se nachází posezení, ale to hlavní, proč jsme na vrchol šli je skalní útvar, na které je možné vylézt a pokochat se výhledem do okolí. Nejkrásnější výhled je přitom jižním směrem, můžeme vidět zejména údolí řeky Bíliny s městy Teplice a Bílina a dále protější vrcholky Českého středohoří.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Při výletu jsme nevyužili žádných stravovacích ani ubytovacích služeb. U parkoviště na Dlouhé Louce se nachází restaurace.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Z vrcholku Loučné se nabízí nádherný výhled do údolí řeky Bíliny a na protější vrcholky Českého středohoří.

Ostatní informace

Při výletu jsme nenavštívili žádná zpoplatněná místa ani místa s omezeným přístupem.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Osek město
(vzdálenost od místa: 5.82 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Loučná - nejvyšší hora východu Krušných hor

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace