Liščí skály

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Vypravil jsem se za romantickými skalními útvary ve svazích Kapucínského vrchu.. Vyjel jsem autobusem z Litvínova do Nové Vsi v horách.

Za čím jedeme?

Jeptiška
Jeptiška
lupa

Okolo chat po červeně značené cestě jsem brzy došel na rozcestí značených cest u Dřevařského rybníka. Pokračoval jsem lesní silničkou po zelené turistické značce, která vede na zámek Jezeří. Cesta stále mírně klesá, asi v půli cesty k zámku, na druhém křížení lesních cest jsem odbočil do leva na neznačenou lesní cestu. Ta vede zhruba po vrstevnici 540 metrů ve svahu Kapucínského vrchu směrem do Mariánského údolí. Pěkná lesní silnička nejprve přechází přes Albrechtický potok a pak se stáčí do západního svahu Kapucínského vrchu. Dostal jsem se do poměrně málo navštěvované části Krušných hor, do oblasti hlubokých údolí s mnoha potoky a potůčky, kde ve starém bukovém lese jsou roztroušeny divoké skalní útvary. Do oblasti ticha a pohody.

nádherné louky Krušných hor
nádherné louky Krušných hor
lupa

Hned kousek za Albrechtickým potokem jsou vidět ve svahu nad cestou Trempské skály, kterým dominuje skála Hlava. Cesta se stáčí do sedýlka mezi Kapucínským vrchem /742 m/ a Černickým vrchem /566 m/. Nad cestou je vidět skalní útvar Varhany. Cesta přechází do velmi strmého jihovýchodního svahu. Pod cestou je další skupina skal – Poustevní skály. Po chvíli jsem došel k dalšímu výraznému skalnímu seskupení, k Liščím skalám. V prudkém svahu pod cestou jsou jedny z nejzajímavějších skalních útvarů této oblasti. Najdeme zde samostatně stojící věže a skalní žebra, které dosahují až 30ti metrové výšky. Jednou z dominant je štíhlá skalní věžička nazvaná Jeptiška. Ta je vidět z lesní silničky. Neodolal jsem a prudkým svahem jsem k ní sestoupil. Nebyl to příjemný sestup.Od věžičky jsem se pak dostal do skupiny skal, kde jsem po krátkém bloudění narazil na pěšinu používanou horolezci po které jsem vystoupal zpět na cestu. Po té jsem pak pokračoval až na hlavní silnici v Mariánském údolí po které sešel do Horního Jiřetína na autobus MHD.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídlo a pití pouze z vlastních zásob. Možnost občerstvení je až v Horním Jiřetíně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherná a tichá oblast původního bukového lesa, rozeklané skalní útvary.

Ostatní informace

Pokud se nebudete drápat do skal tak je to nádherný a pohodový 12 km pěší nebo cyklovýlet.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Litvínov
(vzdálenost od místa: 7.37 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Liščí skály

existuje mapa všech skal v okolí ?
09.07.2013 17:50
mám je všechny prošlé,ale nikde není cedulka, kde se zrovna nacházím a věčně se hádat už s kýmkoliv kdo sem zavítá mne už fakt nebaví...prosím odepiš na Waketai@seznam.cz díky. Chtělo by to více propagace, stezky rapidně zarůstají...na druhou stranu to má větší kouzlo
Re: existuje mapa všech skal v okolí ?
16.07.2013 08:21
Hodně informací je na www.sweb.cz/rangiroa/, kde jsou popsány Krušné hory na Mostecku, včetně Liščích skal. Mapka oblasti je na http://www.boren.wz.cz/.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace