Lipnické hradovánky

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Hrad Lipnice nad Sázavou
Hrad Lipnice nad Sázavou
lupa

Vyrážíme na hrad Lipnice, kde se každoročně konají středověké slavnosti, známé pod názvem Lipnické hradovánky. Můžeme na nich vidět nejen nejrůznější ukázky skupin historického šermu, ale také dobové tance a kejklíře, ohňovou show, nebo si můžeme poslechnout středověkou hudbu od nejrůznějších skupin. K dispozici jsou také trhy nabízející nejrůznější zboží od kovářských výrobků přes středověké kostýmy a další.

Hrad Lipnice nad Sázavou
Hrad Lipnice nad Sázavou
lupa

Na Lipnici můžeme buď dojet autem (i když parkování bude nejspíše v době konání slavností dost složité), nebo tam můžeme vyrazit ze Světlé nad Sázavou po modré turistické značce, z Pohledě po žluté a modré značce, z Okrouhlice po zelené a tak dále - možností pro pěkný pěší výlet je opravdu hodně.

Případně cykloturisté mohou využít Posázavskou trasu (cyklotrasa č. 19) nebo cyklotrasu č. 4155 z Humpolce přes Orlovské lesy.

Za čím jedeme?

Jdeme jednoznačně za středověkem tak, jak si ho dnes představujeme - spoustou boje, spoustou zábavy, popocházení mezi stánky a tak podobně. Můžeme si užít (i vyzkoušet) středověký tanec, poslechnout dobovou hudbu, koupit nějaký ten suvenýr upomínající nás na středověk...

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Dobře se dá najíst a ubytovat v hostinci a penzionu U České koruny - ale na hradě bude jistě řada možností k občerstvení, takže pokud zamíříte jen tam, chybu jistě neuděláte.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Lipnice je krásný hrad a tamní středověké slavnosti stojí rozhodně za návštěvu. Především taneční a kejklířská představení jsou potěchou pro (nejen) ženskou duši. :o)

Ostatní informace

Standardní vstupné do objektu hradu stojí 70,- Kč, není zatím jasné, jak to bude v případě slavností, ale zřejmě podobně.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Okrouhlice
(vzdálenost od místa: 5.62 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lipnické hradovánky

Hradovánky
23.07.2010 16:09
Letošní hradovánky se uskuteční 14.-15. srpna 2010.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace