Lipenská pohoda

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i TURISTIKY, tentokrát bych Vás rád pozval na výlet do okolí Lipna nad Vltavou. Ideální výchozí bod je parkoviště nebo zastávka autobusu U ŠKOLY.Odtud dojdete po zelené značce na dostřel od dolní stanice lanovky, která Vás buď vyveze nahoru na TERASU KRAMOLÍN a odtud je to již jen pár kroků ke STEZCE V KORUNÁCH STROMŮ, která je hlavním cílem dnešního výletu.Pokud se chcete více projít, vyražte od stanice lanovky po směrovkách BOBOVÁ DRÁHA a dřevěných směrovkách STEZKA V KORUNÁCH STROMŮ. Po několika desítkách metrů u restaurace BOBOVKA na zelenou turistickou značku a na rozcestí ZA SLUPEČNOU přejdete na značku modrou, která Vás dovede na ALPSKOU VYHLÍDKU kde opět změníte barvu značky , tentokrát na žlutou a společně s NS LIPNO dojdete ke STEZCE V KORUNÁCH STROMŮ.Tato trasa měří 4 kilometry. Dolů můžete sjet lanovkou nebo pokračovat po žluté značce společně s NS LIPNO dolů k parkovišti odkud jste vycházeli.To bude trasa dlouhá celkem 6 kilometrů.

Za čím jedeme?

lupa

Kromě krásné přírody kolem LIPNA se můžete těšit na STEZKU V KORUNÁCH STROMŮ, kde se vyřádíte Vy i Vaše děti na balančních odbočkách a u informačních tabulí, ale pokud vyjde počasí, tak si užijete výhled do kraje z plošiny věže .

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Bydleli jsme v hotelu FILIP v osadě SLUPEČNÁ, který je na dostřel od lanovky a zelená značka vede kolem hotelu. Hotel FILIP nemá chybu, protože je tu pěkn ubytování, dobrá kuchyně a také velmi slušné ceny. U STEZKY je občerstvení a v brzku bude i hospoda.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta přírodou je nádherná i na podzim a STEZKA je úžasná kdykoliv. Všichni bez rozdílu si užijí vše, co STEZKA nabízí

Ostatní informace

Otevřeno mají-I,II,III,XI, XII-10-16 h

IV, V, X - 10-18 h

VI,VII, VIII - 9:30-19 h

VII+ VIII každé úterý do 23 h

24.12. zavřeno

Ceny vstupného a jízdného najdete na www,stezkakorunamistromu.cz

informace a ceny ubytování v hotelu FILIP najdete na www.hotelfilip.comDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Černá v Pošumaví
(vzdálenost od místa: 6.92 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lipenská pohoda

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace