Lichenštejnové a jejich stopy v Čechách a na Moravě - Klasicismus a Biedermeier

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Klasicismus a biedermeier
Klasicismus a biedermeier
lupa

Můžeme jet na různá místa naší repubiky a sledovat stopu Lichenštejnů v krajině. Nebo můžeme jet do Prahy a navštívit probíhající výstavu v Jízdárně Pražského Hradu a podívat se, co všechno stvořili šlechtici pro nás budoucí a jak to vypadalo na dobových dílech.

Za čím jedeme?

Připomeňme si, kde všude v Čechách a na Moravě narazíme na stavby, které nechali postavat příslušníci rodu Lichenštejnů. Tak namátkově - Lednicko - valtický areál s romantickými stavbami v zahradách, dalším příkladem jsou Nové Zámky u Mladče na Olomoucku a opět romantické stavby v přírodě a další a další zámky a šlechtická sídla nejen u nás, ale i v Rakousku a Bavorsku. Na jednom místě si vše můžeme ujasnit a prohlédnout na výstavě. Jsou zde nejen hodnotná umělecká díla jako sochy, plastiky, užité umění a obrazy, ale i zapůjčená dokumentace ke stavbám na jižní Moravě ze Zemského archívu v Brně.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jísta, pít a bydlet mpůžete v Praze kdekoliv. Nabídek je hodně. Stačí si vybrat. podle stavu účtu v bance.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výstava je většinou z děl zapůjčených knížetem Lichenštejnem. O problematiku současných šlechtických rodlů u nás se moc nezajímam, ale tuším, že ne všichni nás mají rádi. Bohužel historie šla tak. Nepřísluší mi soudit ani se k vleklým soudním sporům vyjadřovat. O to větší dík patří těm, kteří zášť k nepravdám a křivdám překonali a umožnili veřejnosti nahlédnout do jejich sbírek.

Ostatní informace

Vstup na výstavu je 180 Kč. Pak je růuný systém slev. Informace k výstavě uvádějí, že první středu v měsíci je snížené vstupné. Byla jsem zde třetí středu v měsíci a snížené vstupné bylo taky:) Výstava trvá do 17. října 2010.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.82 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lichenštejnové a jejich stopy v Čechách a na Moravě - Klasicismus a Biedermeier

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace