Liberecko ze sedla jízdního kola

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

S celou naší rodinou každoročně vyrážíme na cyklistické výlety. Všichni jsme doslova „blázni“ do jízdních kol. Upřímně si nedovedu představit letní sezonu bez cykloturistiky. Každý rok se vydáme na nějaké zajímavé místo v rámci České republiky, které pojedeme křížem krážem a navštívíme zajímavosti dané oblasti. V minulém roce, přesněji koncem srpna, jsme se rozhodli projet na kole Liberecký kraj.

Za čím jedeme?

Město Liberec a jeho okolí disponuje velkým počtem krásných cykloturistických tras, které by byla velká škoda nevyzkoušet. Většina těchto tras se táhne podél silnice, nechybí však ani cyklotrasy vedoucí volnou přírodou.

První den jsme zužitkovali k návštěvám dvou zámků. Nejdříve jsme zavítali na zámek Frýdlant, který patří k nejnavštěvovanějším historickým zámkům v České republice. Druhou část dne jsme věnovali návštěvě zámku Grabštejn.

Druhý den jsme si neurčili žádný cíl našeho cyklistického výletu. Jeli jsme se jen projet po okolí Libereckého kraje. Vydali jsme se z Liberce směrem na jih, na Turnov, odtud jsme to vzali přes Železný brod, Tanvald a Smržovku zpátky do místa našeho ubytování. Jednalo se o velmi náročný den, který jsme celý strávili v sedle jízdního kola.

Poslední den již však nebyl tolik fyzicky náročný, našim cílem cesty byly dvě rozhledny na kraji Liberce. Prvně jsme vystoupali na vyhlídkovou věž Lidové sady, z níž byl nádherný výhled na velkou část Liberce, poté jsme zamířili na Libereckou výšinu s krásnou vyhlídkou do okolí.

Následovala poslední noc v našem ubytování Liberec a ráno návrat domu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ještě předtím, než jsme se do Libereckého kraje vydali, jsme si na internetu vybrali vhodné ubytování Liberec, abychom vždy po celodenním náročném výletu měli kde přespat. Najít kvalitní nocleh s polopenzí nebyl žádný problém, v Liberci se nachází opravdu velká spousta hotelů či penzionů, které se o své zákazníky umí dobře postarat.

Ubytování Liberec jsme si rezervovali celkem na 4 noci, čekaly nás tedy tři celé dny, které jsme využili k námi tolik milované cykloturistice.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbily zámky a pohoda u pana domácího v našem ubytování.

Ostatní informace

Lidové sady - věž

Vstupné
Vstupné pro dospělé Plné vstupné: 10,00 CZK
Děti: 5,00 CZK děti do 10 let
Poznámka: Děti do 10 let mají prohlídku věže zdarma.

Grabštejn

Všechny přístupné prostory - Prohlídka s průvodcem trvá 60 minut

Výklad v českém jazyce
Dospělí 100,-Kč
Děti do 6 let zdarma

Děti (6–15 let), studenti, držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P
70,-Kč

Senioři (nad 65 let)
70,-Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let)
300,-KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Machnín
(vzdálenost od místa: 0.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Liberecko ze sedla jízdního kola

SEO článek
27.03.2013 18:36

Milan Kovřič

Podle formy odkazů to bude pěkný účelový propagační článek, moc mi toho nepřinesl, a když vidím KW ubytování liberec, tak to nedělal amatér:))

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace