Liberec – rodinný výlet

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

lupa

Liberec a vůbec kraj pod Ještědem je z pohledu nejen rodin s dětmi velice atraktivní lokalitou. Pokud pojedeme autem, tak je dostupnost Liberce výborná a po dálnici z Prahy tam dorazíte do hodiny.

Za čím jedeme?

Velkou měrou se na atraktivitě podílí zábavní Centrum Babylon – o kterém jsem na Turistice již jednou psal: http://www.turistika.cz/vylety/centrum-babylon-liberec

Jen využití atrakcí tohoto centra vám může zabrat 1-2 dny. Od dubna 2011 se navíc rozšíří prostory a expozice iQparku – což vaši návštěvu tohoto centra určitě nezkrátí wink!

Aquapark Centrum Babylon
Aquapark Centrum Babylon
lupa

Pokud už budete mít všech pokusů, hlavolamů a experimentů dost a budete se chtít raději provětrat na čerstvém vzduchu, můžete si od Babylonu udělat procházku do centra Liberce na náměstí Dr. E. Beneše kde stojí krásná radnice – další ze symbolů Liberce. Před lety jsem měl možnost navštívit i její 65 metrů vysokou věž a výhled na město a Ještěd z ní byl úžasný. Šlo ale o soukromou prohlídku a nevím, je-li věž běžně přístupná pro turisty.

Symbol celého kraje – Ještěd:

Aquapark Centrum Babylon
Aquapark Centrum Babylon
lupa

Cestu na Ještěd si zvolte dle vlastního uvážení – atraktivní je jistě využití lanovky, ale spolehnout se můžete i na vlastní nohy, nebo auto (případně kombinaci posledně jmenovaných variant). Pro cestu dolů můžete částečně využít také jízdu na koloběžkách - http://www.kolobezkyjested.cz .

Hotel Ještěd
Hotel Ještěd
lupa

Ještěd je geniální architektonické dílo a ještě jsem nepotkal člověka, který by s tímto faktem nesouhlasil. Při návštěvě Liberce by bylo barbarství Ještěd nenavštívit – a nemusí to být jen návštěva. Hotel Ještěd v současné době už není pro běžné turisty něčím finančně nedostupným (jak tomu bývalo třeba v 90. letech). Nabídka ubytovacích služeb byla rozšířena o pokoje „třídy B“ (dříve určené pro personál). Na Ještědu tak můžete přespat už za cenu do 500,-/osobu – viz stránky http://www.jested.cz

Adventure Golf
Adventure Golf
lupa

O Ještědu a nádherném výhledu na okolní krajinu by se toho dalo napsat mnoho – ale není to potřeba – vyrazte na tento vrchol a vše uvidíte na vlastní oči. Navíc o Ještědu vyšla nádherná publikace plná informací, fotografií a zajímavostí – Fenomén Ještěd – viz stránky: http://www.fenomenjested.cz

Aquapark Centrum Babylon
Aquapark Centrum Babylon
lupa

Milovníci golfu pochopitelně při návštěvě tohoto kraje nemohou minout Golf Club Ještěd http://www.golfjested.cz . Ale i pokud nepatříte přímo mezi golfové nadšence, neznamená to že by vám tento klub neměl co nabídnout. V současné době zde vybudovali Adventure Golf (jeden z mála v ČR) – což je dle mého laického názoru jistá kombinace minigolfu a golfu. Hřiště velikostí odpovídá minigolfu, ale vzhledem a povrchem s umělou trávou se posunuje ke golfu. Hraje se podobně jako minigolf pouze jednou „patovací“ holí, ale s golfovým míčkem. Prostě ideální zábava pro všechny generace, okořeněná špetkou soutěživosti, navíc provozovaná na čerstvém vzduchu.

Adventure Golf
Adventure Golf
lupa

Minout vyhlášenou libereckou ZOO http://www.zooliberec.cz a hned v jejím sousedství úchvatnou Botanickou zahradu http://www.botaniliberec.cz , to by nebyl pravý rodinný výlet. Pravda, děti většinou ocení hlavně ZOO (fauna u dětí flóru vcelku jednoznačně poráží), ale na jaře, když vše rozkvete i děti „nějakou tu kytku“ ocení a rodičům dopřejí možnost pokochat se nádherou květů a zeleně. Moc pěkná je expozice kaktusů a děti určitě zaujmou akvária. Ale obě zahrady si zaslouží své vlastní články – tak příště!

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Adventure Golf
Adventure Golf
lupa

Ubytování je možné např. v Hotelu Babylon - výhodou jsou v tomto případě volné vstupy do Aquaparku a většiny dalších "parků" zábavního centra. Další možností je právě Hotel Ještěd s jeho neopakovatelnou atmosférou a pro ty, kteří mají rádi luxus bych doporučil Hotel Clarion Grandhotel Zlatý Lev http://www.clariongrandhotelzlatylev.com/cs/news/ - což je hotel otevřený v roce 1906 a nocovala tu již nejedna významná osobnost - v současnosti tento hotel při pobytu v Liberci využívá např. pan prezident.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Adventure Golf
Adventure Golf
lupa

V Babylonu jsme si opět nenechali ujít Aquapark a XD Theater, na Ještědu nám počasí relativně přálo a výhled do kraje byl úžasný Smile. Ještě bych upozornil na překrásné vily, kterých je v Liberci spousta - stačí se jen dívat. Hlavně kolem ZOO a Botanické jich je dost a ukazují krásu architektury 19. a 20. století.

Ostatní informace

Info o cenách a vstupech najdete na webových stránkách jednotlivých subjektů - viz výše.Další informace

Hodnocení:
2375. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na golf, na hory, na kole
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 1.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Liberec – rodinný výlet

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace