lesní okruh pro cyklisty a bruslaře Hradec Králové

Tipy na výlet, Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko
Kam a jak jedeme?

lesní okruh
lesní okruh
lupa

Míříme do nekonečného prostoru hradeckých lesů, který je nejen rájem houbařů, pěších turistů, cyklistů a inline bruslařů, tedy do prostoru, který se již stal rekreační zónou Hradce Králové a okolí.

Za čím jedeme?

lesní okruh - kryté ohniště
lesní okruh - kryté ohniště
lupa

Významným počinem společnosti Městské lesy HK, který zvyšuje atraktivitu lesa pro sportovce a rodiny s dětmi je vybudování asfaltového okruhu pro cyklisty a inline bruslaře. Okruh, který je již téměř dobudován, vede od parkoviště u Lesního hřbitova po tzv. Hradečnici k hájovně U Dvou závor. Zde se můžeme rozhodnout zda pokračovat rovně směrem na Bělečko, nebo se dát vpravo do kopce a zamířit po tzv. Písečnici k Novému HK. My však pokračujeme dále po okruhu a hájovny U Dvou závor zahýbáme vlevo a míříme ke krytému ohništi, které se nalézá uprostřed lesní křižovatky. Nyní již mírně z kopce sjíždíme k rozcestí na Bělečské cestě a pokračujeme ke Stříbrnému rybníku. Podél Smiřické hráze se již dostaneme na okraj Malšovic, zde se však pozor, stezka kříží s obecní komunikací. Závěrečná část stezky nás dovede k rozcestí U Zděné boudy. Zde však 2x pozor, stezka zde končí, zbytek úseku vedoucí k parkovišti u Lesního hřbitova vede po silnici. Celková délka okruhu je 11 km, se započítáním celkové délky asfaltového povrchu Hradečnice a Písečnice je v prostoru Hradeckých lesů cca 20 km cest s asfaltovým povrchem.

Trasa okruhu je vyznačena zde: http://www.turistika.cz/trasy/lesni-okruh-pro-cyklisty-a-bruslare-hradec-kralove-mapa

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Míst k občerstvení je v okolí celkem dost, při cestě od Malšovic je to Cyklobar na Hradečnici, viz: http://www.cyklobar.com/ Restaurace a penzion Zděná bouda, viz: http://zdenabouda.cz/ dále při cestě k hájovně U dvou závor je to Bufet U Vlka, viz: http://www.turistika.cz/mista/bufet-u-vlka-hradecke-lesy Možnost odpočinku je i ukrytého ohniště v prostoru lesní křižovatky za hájovnou U Dvou závor cca v polovině okruhu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

kopec na Hradečnici
kopec na Hradečnici
lupa

Budování stezek a odpočinkových míst v hradeckých lesích je počin hodný poděkování. Návštěvníci lesa můžou relaxovat např. u rybníku Výskyt, u retenčních nádrží Češík a U kříže, nebo i opéct buřtík v několika krytých ohništích.

Ostatní informace

lesní okruh - kryté ohniště
lesní okruh - kryté ohniště
lupa

V prostoru hradeckých lesů můžeme s dětmi strávit i celý den. např. procházkou po Pohádkové stezce, která se nachází mezi rybníkem Výskyt a Mazurovými chalupami, viz: http://www.turistika.cz/vylety/pohadkova-stezka nebo po Naučné přírodní stezce, které je vedena mezi Novým HK a rozcestím U Zděné boudy, viz: http://www.turistika.cz/vylety/naucna-prirodni-stezka V dubnu 2012 byla otevřena i Naučná přírodní stezka, viz. http://www.turistika.cz/vylety/naucna-prirodni-stezka Od jara 2014 se děti mohou vyžít na Rytířském hradišti, viz: http://www.turistika.cz/mista/rytirske-hradiste-detsky-hrad-v-hradeckych-lesich a od léta 2014 se s dětmi můžeme projít po Vodnické stezce, viz: http://www.turistika.cz/vylety/vodnicka-stezka-v-hradeckych-lesichDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Blešno
(vzdálenost od místa: 2.5 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu lesní okruh pro cyklisty a bruslaře Hradec Králové

12.02.2015 18:56
Konečně pár kilometrů, kde nás nesestřelí bezohledný řidič. U výjezdu ze stezky na Hradečnici, je ale opravdu nutno dávat pozor, úsek od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu je veřejná komunikace. Ale jinak super, doporučuji!!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace