Lednice-zámek a okolí

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Z kempu Apollo se po silnici dostáváme do obce Lednice, láká nás jihomoravský skvost-a sice místní zámek.

Lednice
Lednice
lupa

Na prohlídku lednicko-valtického areálu, nebo alespoň jeho části, je potřeba dostatek času. Proto před samotnou prohlídkou interiéru zámku volíme procházku po zahradách. Pozvolna přicházíme k Janohradu. Nutno podotknout, že dřevěný mostek u uměle vytvořené zříceniny vedoucí přes řeku je ve zničeném stavu a tudíž neprůchozí. Ale i tak se našlo několik odvážlivců, kteří jej přešli. My raději volíme doporučenou obchůzku podél slepého ramene Dyje. Lze se sem ovšem dostat i jinými způsoby-na lodi, koňmo(povozem), nebo na kole. Pro milovníky cykloturistiky je v tomto kraji zřízeno bezpočet cyklostezek.

Za čím jedeme?

Lednice
Lednice
lupa

Po malém občerstvení hledáme nejbližší rozcestník, chceme se podívat k loveckému zámečku, který sice není turisticky atraktivní, ale jednou prostě patří k lednicko-valtickému areálu, tak ho navštívit musíme. Zmíněné rozcestí nakonec nacházíme na opačném břehu, kde je i umístěno koňské parkoviště. Odtud jdeme po neznačené cestě směrem k Lednici. Empírový zámeček je veřejnosti nepřístupný a navíc leží na oploceném pozemku, ale i tak stojí za vidění.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Lednice
Lednice
lupa

Protože se strhlo silné krupobití, a my se zrovna pohybujeme u zámku, jdeme se schovat do jeho útrob na prohlídku. Vybrala jsem zhruba hodinovou expoziční trasu a mezitím se slunko zase ukázalo. V zámeckých zahradách předvádějí svůj um sokolníci se svými dravci, ale po dešti se ptactvu moc létat nechce, tak máme smůlu. Jdeme se tedy podívat k Maurovu domu a k viaduktu. Ona samotná procházka kolem rybníku má taky něco do sebe. Pozorujeme volavku popelavou, čápy a spoustu druhů kachniček...

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pro dnešek jsme toho na pozorovali dost a protože se opět schyluje k dešti, spěcháme zpět do kempu. Mám trochu obavy, jestli náš stan vydržel krupobití...Stan vydržel!!

Ostatní informace

http://www.lednicko-valticky-areal.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lednice
(vzdálenost od místa: 0.84 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lednice-zámek a okolí

Palavský okruh + výlet
25.03.2015 18:30

Marie
Wau, tak dobre vedieť takéto informácie. Spolužiačka z vysokej tam už práve bola v Lednicích a úplne mi to odporúčila. Chcem spraviť prekvapenie priateľovi, lebo budeme mať teraz výročie chodenia a obaja sme vyťažený prácou, takže prakticky sa vidíme večer pred spaním a cez víkend. Premýšľala som, že by sme mohli ísť víkend 24.-25.4. dokonca ide aj vláčik na "Palavský okruh" tak sa zvezieme buď cestu tam alebo naspäť. Ubytovanie som rovno vyriešila v Lednicích v penzione ONYX :) Je to v pokojnej oblasti a od centra len cca 1 km, čo nám aj prospeje sa trošku prejsť :) Joooj, už sa teším a tento "príbeh" ma ešte viac nabudil :)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace