Lázně Evženie u Klášterce nad Ohří.

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Lázně Evženie
Lázně Evženie
lupa

Cesta zámeckým parkem proti proudu řeky Ohře nás dovedla k areálu lázní Evženie. Ty se nacházejí jižně od města a jejich začátek lze datovat do roku 1883, kdy zde byl objeven pramen. Když se po několika letech prokázaly jeho léčivé účinky, dostal jméno Evženie. V roce 1897 došlo k nalezení dalšího pramene, který byl pojmenován pramenem Městským a poté již nebylo daleko k založení lázní. Byl vystavěn lázeňský pavilon a kolem založen poměrně rozsáhlý park. Lázně se bohužel v polovině 20. století uzavřely a celý areál pozvolna chátral. V devadesátých letech 20. století došlo k objevení dalšího, tentokrát Kláštereckého pramene. Od této doby začalo znovuzrození lázní.

Za čím jedeme?

Lázně Evženie, domek s prameny
Lázně Evženie, domek s prameny
lupa

Na okraji lázeňského parku je domeček s prameny Městským a Kláštereckým. Je možné se z obou napít a koupit si tady velmi chutné lázeňské oplatky. Odtud jdeme k lázeňskému domu Evženie. Původní stavba byla ke konci 20. století a na počátku 21. století rozšířena a zmodernizována. Ale na svém půvabu nic neztratila. Nedaleko odtud je lázeňská promenáda se dřevěnou kolonádou. Dalšími budovami jsou restaurant Peřeje a penzion. Pod starou lípou stojí barokní socha sv. Jana z Nepomuku. A v lázních nemůže chybět ani kašna. Za tímto seskupením budov je park s altánky a v něm je umístěno několik moderních sochařských výtvorů. Stará studna je uzavřena ozdobnou železnou mříží. K léčbě zřejmě patří i pohyb a kromě procházek si tady lze zahrát i tenis. U kurtů je malé jezírko s lekníny a zastávka městské dopravy a to už se dostáváme k místu, odkud jsme vyšli.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se dá ve výše uvedené restauraci anebo v nedalekém Klášterci. S ubytováním to je podobné.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celý areál lázní je hezky upravený a moc se nám to tu líbilo. Na rozdíl od velkých lázní je to tady útulné a spíše venkovské prostředí, které se jen tak někde nenajde.

Ostatní informace

Lázně Evženie, restaurant Peřeje
Lázně Evženie, restaurant Peřeje
lupa

Na závěr jsme si opsali, co se zde všechno lečí. Jsou to nemoci pohybového aparátu, cévního ústrojí a poruchy metabolismu tuků a cukru. Ještě pár řádek k pramenům. Evženie je mírně radioaktivní a pramen se využívá pro 21 až 28 denní pitnou léčbu. Klášterecký pramen je minerální voda vhodná k dlouhodobému pití. Její pravidelné pití zabraňuje žaludečním potížím. Doporučuje se pro diabetiky. Městský pramen lze také pít bez omezení. Z pohledu léčivých účinků stojí uprostřed mezi oběma prameny. Voda léčí žaludeční obtíže, je podpůrná při léčbě cukrovky a k léčbě onemocnění močových cest. Délka cesty z kláštereckého náměstí a zpět je okolo 2 km. K lázním je možné dojet autem. Mapa KČT, na které lázně najdeme, má číslo 7 a název Žátecko.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kotvina
(vzdálenost od místa: 1.85 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lázně Evženie u Klášterce nad Ohří.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace