Ladovy Hrusice

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Kostel v Hrusicích
Kostel v Hrusicích
lupa

Máte rádi pohádkové postavičky a obrázky Josefa Lady? Pokud ano, určitě se vydejte do Hrusic. Na těch nejvýznamnějších pohádkových místech jsou postaveny informační tabule, na kterých jsou úryvky z Ladových knížek.

Bus PID 490: Strančice - Mnichovice - Hrusice - Ondřejov - Stříbrná Skalice.

Za čím jedeme?

Busta J.Lady
Busta J.Lady
lupa

Hrusice zná snad každý již od dětství. -Vždyť tady přeci rozbil Mikeš krajáč smetany a vydal se do světa, A zde se též narodil jeho "tatínek", národní umělec Josef Lada, dodnes jeden z nejpopulárnějších výtvarníků a pohádkářů v Čechách.

Zde stál rodný dům Josefa Lady
Zde stál rodný dům Josefa Lady
lupa

Dnes Hrusice připomínají svého slavného rodáka bronzovou bustou od Zdeňka Šejnosta, pamětní deskou na místě, kde stával jeho rodný domek - a památníkem s obsáhlou expozicí, zevrubně informující o Ladově životě a díle.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Kde jinde se v Hrusicích najíst, než ve slavné hospodě U Sejků, kde se podle slavného obrázku odehrála velká hospodská rvačka?

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hospoda
Hospoda
lupa

Cesta kocoura Mikeše - vede z Hrusic do Říčan (přes Mnichovice, Struhařov a SVětice) a pokud po ní půjdete a cestou nasbíráte alespoň 9 razítek z určených míst, můžete dostat lákavou odměnu při slosování o pouti, konávané v Hrusicích ( www.laduv-kraj.cz ).

Ostatní informace

Bývalá škola
Bývalá škola
lupa

Památník je otevřen denně mimo pondělí.
Úterý až pátek 9,00 - 12,00 hod. 13,00 - 17,00 hod., prohlídky každou celou hodinu.
Sobota - neděle 9,00 - 12,00 hod. 13,00 - 17,00 hod., prohlídky po půlhodinách to je 9,00, 9,30, 10,00, 10,30, a poslední v 11,00, odpoledne pak 13,00, 13,30, 14,00, 14,30, 15,00, 15,30 a poslední v 16,00. Na telefonu 323 655 204 (nejlépe v čase těsně před zahájením prohlídek, jindy jsou průvodkyně mimo dosah telefonu) se lze dotázat, zda bude opravdu otevřeno ve vámi zvoleném termínu, protože čas od času i památník má zavřeno pro opravy, malování, dovolenou, svátek...Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Ladovy Hrusice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace