Kyjovské údolí

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Kyjovské údolí se nalézá vedle obce Kyjov poblíž města Krásná Lípa v okrese Děčín. Nejlepší způsob, jak se do Kyjova autem dostat je přes Nový Bor, Jiřetín pod Jedlovou, Rybniště a Doubice do Kyjova. Zde na parkovišti naproti Rekreační chatě Na Fakultě. Tady je nejlepší začít Váší cestu- přímo od chaty vede asfaltovaná cesta, vedoucí přes celé údolí.

Za čím jedeme?

lupa

Cílem naší cesty je skoro 5km dlouhá procházka nádhernou přírodou Labských pískovců a Českého Švýcarska. Nelekněte se toho, že celým údolím vede asfaltová cesta, protože od ní odbočují už jen přírodní cesty do skal. Podud projdete celou trasu, tak dojdete až do Německa. Celou tuto trasu Vás bude provázet říčka Křinice, u které jsou nainstalovány panely místní naučné stezky. Na panelech se můžete dočíst o mnoho vzácných živočiších, žijících v této říčce.

Pokud zahnete z hlavní cesty, dostanete se do pískovcových skal, které vytváří nejrostodivnější tvary. Mezi skalami se také nachází zřícenina Kyjovského hradu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se je možné v několika penzionech a rekreačních chatách přímo v Kyjově, nebo v Krásné Lípě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Nejkrásnější na celém výletu je téměř panenská příroda s mnoha vzácnýmy živočichy a rostlinami. Rozhodně nelze do Kyjovského údolí jít, bez toho, abyste se nevyškrábali do pískovcových skal. Jejich tvary podněcují fantazii a jejich zapadnutí do přírody zahřeje u srdce.

Ostatní informace

Celé údolí včetně pískovcových skal a zříceniny hradu jsou přístupné zdarma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zahrady u Rumburka
(vzdálenost od místa: 3.18 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kyjovské údolí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace