Kutná Hora a okolí

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Jeli jsme autem a s kolama do Kutné Hory do penzionu na 4 dny v pracovním týdnu.

Za čím jedeme?

Chtěli jsme navštívit památky tohoto města po více jak 30 letech a dále si projet okolí na celodenních výletech na kole.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Sv.Jakub
Sv.Jakub
lupa

Ubytovali jsme se v penzionu Bed Breakfast poblíž centra přes Booking a byli jsme tam plně spokojeni(ubytování bylo se snídaní).Jinak jsme se stravovali v místních hospůdkách a je zde opravdu výběr.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Město se opravdu změnilo k nepoznání a je co se týče památek opravdu na co koukat a chce to alespoň 2 dny na prohlídky.Když bylo lepší počasí,jeli jsme na celý den na kole okolo Čáslavského voj.letiště přes Žehušice(kde opravují celý zámecký komplex-zatím nepřístupný) dále na Svobodnou Ves,Zdechovice(přes větší několika km stoupání a sjezd)doTrnávky u Chvaletic,Řečany nad Labem a do Kladrub na hřebčinec.Dále do Týnce n/Labem,Záboří,Sv.Mikuláš,Kačina a oklikou přes Jakuba(krásný opravený kostel),Církvice do K.Hory zpět.Tato cesta je málo frekventovaná a okruh je 80 km.

Ostatní informace

Vlašský dvůr
Vlašský dvůr
lupa

Na památky se platí menší vstupy když si zapůjčíte pouze předtištěné povídání bez průvodce.Vstupy jsou různé ale pohybují se do 100 kč za osobu a méně.V Kladrubech se hřebčín celý rekonstruuje,takže z prohlídky nic nebylo,ale koně jsou vidět cestou na Týnec ve výbězích.Na zámku Kačina je výrobna čokolády a hezká obora.Na jih od Kutné Hory je vodní nádrž Vrchlice ale není k ní přístup,neboť je v ochranném pásmu.Starý Kolín nás moc nezaujal.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km), putování (3-7 dnů)
Druh:
na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kutná Hora hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.08 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kutná Hora a okolí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace