Krmení labutí, kachen a racků na břehu Vltavy

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Nevíte co dělat a nechce se Vám trávit odpoledne po historických budovách? Tak co si udělat výlet na břeh Vltavy třeba k náplavce a nakrmit labutě a kachny a všudy přítomné racky.

lupa

Samozřejmě je to možné nejen u Vltavy, ale protože pro mě je to nejblíž, jedu tedy např. tramvají na zastávku Palackého nebo metrem trasa B na Karlovo náměstí a vystoupím směr Palackého. Možností kam jet k břehu Vltavy je samozřejmě nepočítaně. Pokud ale jedete na Palackého, tak si po krmení ptáků můžete udělat rovnou výlet na Vyšehrad, ale o tom jindy.

Za čím jedeme?

lupa

Takže jak jsem už napsala, budeme krmit ptáky, kterým to v zimě určitě moc pomůže ji přestát. A pro nás to může být fajn procházka a třeba i zážitek. Důležité ale je, čím je nakrmit, abychom jim prospěli a neublížili. Bohužel špatné krmení jim může způsobit nejen zažívací potíže, ale i jejich úhyn.

lupa

Nejběžnější potravou pro vodní ptáky, kterou od nás dostávají, jsou úplně ideálně nakrájené kousky pečiva (měly by to být opravdu malé kousky, aby ve vodě stihly změknout), tedy třeba rohlíky a housky. Pečivo nesmí být čerstvé, aby nepůsobilo nadýmáním, ale zároveň by nemělo být úplně tvrdé a na velké kusy, protože pak může ptákům poranit jícen. Pečivo na sobě nesmí mít žádnou plíseň a nemělo by být posolené ani jinak kořeněné. Dobré je třeba starší celozrnné pečivo, protože obsahuje živiny. Další vhodnou potravou je pšenice, oves, kukuřice, neuškodí ani neosolené vařené těstoviny.

lupa

Pečivo ptákům pomůže zahnat hlad, ale neobsahuje potřebné živiny. Proto je dobré přinést jim také zeleninu. Fajn jsou třeba zbytky vařených brambor (nikoli syrové), jakákoli vařená zelenina, slupky z mrkve, nebo i nastrouhaná mrkev, petržel, celer a jablka. Prodávají se také speciální granule pro vodní ptactvo, ale předpokládám, že spíš využijete to, co máte doma. Jen prosím opravdu dbejte na to, aby to místo pomoci neublížilo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jíst tady bude někdo jiný, takže my můžeme na procházku vyrazit třeba po obědě, abychom ptákům nezáviděli jejich hody ;)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbí se mi, že můžu ptákům pomoci přestát zimu a protože na těhle procházkách vždycky potkám mnoho lidí, kteří je také chodí krmit, je to fajn pocit, že nepomáhám sama.

Ostatní informace

Vemte si s sebou foťák, často se podaří vyfotit krásné fotky.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Smíchov severní nástupiště
(vzdálenost od místa: 1.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Krmení labutí, kachen a racků na břehu Vltavy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace