Kratičko romantická dovolená v Českém Krumlově.

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

restaurace Český Mlýn nedaleko Krumlova
restaurace Český Mlýn nedaleko Krumlova
lupa

S manželem jsme 27.102013 jeli na kratičkou dovolenou do Českého Krumlova. Jeli jsme osobním autem.Tuto dovolenou jsme měli již zaplacenou přes portál Slevomat v létě, jelikož neměli volný penzion, tak jsme si zamluvili termín od 27.10- 29.1013 a dobže jsme udělali. Přálo nám ny procházky a památky pěkné podzimní počasí. Co více si přát.

Za čím jedeme?

pokoj  v restauraci maštal
pokoj v restauraci maštal
lupa

Krumlov jsme navštívili poprvé, kamarádi a známí když jsme se někde setkali, každý bájil o tomto krásném historickém městě. Z Krkonoš do Českého Krumlova je dlouhá skoro pětihod. cesta.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

První zastávka větší byla na oběd,asi 15 km od Krumlova. Perfektní restaurace, dobré jídlo, prostředí i obsluha.Kdo nenavštívil tuto Restauraci- penzion Český Mlýn, tak ať to napraví. Jídlo vynikající. Po kávičce směr Český Krumlov.

z parkoviště do města
z parkoviště do města
lupa

Ve 14 hod. jsme měli být na místě a ubytováni v restauraci.penzioně Maštal. V pokynech bylo, že tato restaurace se nachází na náměstí Svornosti v ulici Šatlavské. Poukazem jsme se měli prokázat, že můžeme jet k restauraci.Hlavně,kvůli městské policii, jinak je to asi drahá záležitost.

lupa

Tak jsme přejeli most a ocitli se v historickém centru Krumlova, skoro jsme nemohli jet, všude samí turisté, hlavně cizinci. Koukali na nás, kam se to řítíme, úzké dlážděné uličky a náše autíčko.Vše dopadlo dobře, na místo jsme dojeli včas. V recepci nám dali klíče , informace, letáčky a kartičku za 200,-Kč k povolení vjezdu na náměstí na jednu hodinu při příjezdu a hod. při odjezdu.Odešli jsme na pokoj, ,tam na nás čekalo překvapení, romanticky ustlaná postel, posypaná kvítky, mísa s ovocem a víno, aby jsme se zde cítili dobře. a šli jsme na první pivkoo restaurace. Svítilo slunce, nádhera. j

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Nejvíce se nám líbilo, nelze popsat co více. Český Krumlov je opravdu nádherné město. Z restaurace jsme měli vše blízko. Byli jsme jak v Jiříkově vidění. Všude hospůdky, galerie,obchůdky, muzea. Z okna střešho v na šem pokoji byla vidět věž zámku.Dovolená nám začala nedělním odpoledne, tak jsme trávili čas většinou procházkou a zastavením v některých hospůdkách.Navštívili jsme např. hospůdku u Švejka. Večer jsme měli v restauraci Maštal večeři.Krásná rekonstruovaná renesanční stavba.U stolů jsou dokonce původní žlaby, když zde byli ustájené zvířata. Otevřený krb a zde na roštu připravují roštované speciality, hlavně steaky, Čepuji pivo Budvar, jak světlé, řezané , tmavé.Další den , tj. pondělí snídaně formou švédských stolů. Po vydatné snídani jsme šli směr zámek . Nejdříve sme si prohlédli okolí zámku , viděli jsme i medvěda, pak park a otáčivé divadlo.Dali si pivečku , pár fotek z terasy a šli jsme na prohlídku věže.Stále nám přálo sluníčko.Vrátili jsme se na pozdější oběd do Maštale, chvíli odpočinuli a šli K Vltavě a poseděli v resrauraci Krumlovský Mlýn ( v létě turisté vidí ,jak vodáci sjíždí řeku na člunech), manželovi ukázal vedoucí restaurace elektrárnu-.Pak jsme se vraceli zpět na na náměstí a navštívili MuzeumTorture ( pálení čarodějnic atd.)Ještě jsme se šli podívat do Muzea vozkových figur a Muzea obchodu. Vše jsme fotili, tak uvidíte. K večeru jsme ještě navštívili Galerii, kde vystavoval obrazy Jan Saudek.

pouliční muzkanti
pouliční muzkanti
lupa

V úterý jsme se rozloučili s městečkem, počasí nebylo vůbec pěkné, zima a pršelo.Chtěli jsme ještě zajet Na Lipno a projít si Stezku korunami stromů. Pěkné , ale zima, určitě se sem ještě vrátíme s vnoučaty.

Ostatní informace

Ceny a vstupy do muzeía galerií, zámku asi jako všude v republice.

Muzeum obchodu zdarma, jelikož si zde můžete nakoupit,v \restauraci Maštal a krčma jsme měli 20% slevu na oběd a večeři.

Muzeum Totrure a vozkových

figur 150,-Kč

Věž 100 ,-Kč, Gaslerie J.Saudka 150,-Kč

Stezka korunami stromů 150,-Kč

Jídlo přiměřené, pivo dražší 35,- a výšeDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Krumlov
(vzdálenost od místa: 6.06 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kratičko romantická dovolená v Českém Krumlově.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace