Krásy Českého Švýcarska

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Jedeme se podívat snad na nejznámější klenoty NP České Švýcarsko.

Lokalita se rozprostírá nedaleko města Děčín, odkud míříme do Hřenska. Tady parkujeme na neplaceném parkovišti u čerpací stanice a vydáváme se za poznáním přírodních krás.

Za čím jedeme?

lupa

Z nábřeží jdeme po červené turistické trase k hotelu Klepáč, kde se rozhodujeme kudy půjdeme dál. Raději se uchylujeme nejprve navštívit soutěsky. Po žluté turistické stezce pozvolna docházíme k přístavišti Edmundovy neboli Tiché soutěsky. Už po chvíli se necháváme přeplavit přes úsek, který se suchou nohou přejít nedá. Poté se podél řeky Kamenice přesouváme k Divoké soutěsce, znovu nastupujeme do lodi a za vtipného vyprávění převozníka posloucháme šplouchání vody. U rozcestí "Divoká soutěska" měníme barvu turistické značky a po modré putujeme na Mezní Louku. Po krátkém odpočinku jdeme po červené k Malé Pravčické bráně a pozůstatkům skalního hradu Šaunštejn. Po žluté značce se vracíme zpět na Mezní Louku, důležité křižovatce turistických tras. My se vydáváme po červené na 6-ti km tůru k Pravčické bráně. Procházíme Gabrielinou stezkou, která je lemována skalními masivy a útvary. Překvapivě cesta rychle ubíhá a my se ocitáme před loveckým zámečkem Sokolí hnízdo v sousedství Pravčické brány, nejznámějšího skalního útvaru v Čechách. Protože se už připozdívá, pokračujeme sestupem po červené značce zpět do Hřenska.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Fámy o drahotě v oblasti vzali za své a proto jsem raději připravila svačinu do batohu. Kávu mezi přístavišti Tiché a Divoké soutěsky jsme si ale neodpustili. Naštěstí tu mají lidové ceny Smile. Na Mezní Louce jsme se osvěžili zmrzlinou. Je zde také předražený hotel s restaurací, kde je možno se najíst.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Cesta na Malou Pravčickou bránu vede do nehorázně prudkého kopce, ale ten výstup rozhodně stojí za to. Samotná prohlídka hradu Šaunštejn je sice fyzicky náročnější, ale snesitelná. Nedoporučuju ale návštěvu s hodně malými dětmi.

Jinak se tomuto kraji nedá nic vytknout. Přírodní krásy jsou ojedinělé. Jen mě mrzí, že se poměrně dost lidí snaží na přírodě vydělat.

Ostatní informace

lupa

Edmundova soutěska: denně od 9,00 - 18,00 hod. v období 3.4. 2015 až 4.10. 2015 od 9.00 - 17.00 hod. v období 5.10. 2015 až 1.11. 2015 vstupné-plné 80,-Kč; snížené 40,-Kč

lupa

Divoká soutěska: denně od 9,00 - 17,00 hod. v období 3.4. 2015 až 4.10. 2015
od 9.00 - 16.00 hod. v období 5.10. 2015 až 1.11. 2015 Vstupné-plné 60,-Kč; snížené 30,-Kč

lupa

Pravčická brána: duben - říjen denně 10:00 - 18:00 hodin; listopad - březen pátek, sobota, neděle: 10 - 16 hodin;
26.12.2013 - 1.1.2014 denně 10 - 16 hodin vstupné: plné 75,-Kč; snížené 25,-KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dolní Žleb zastávka
(vzdálenost od místa: 6.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Krásy Českého Švýcarska

27.09.2015 19:37
Přesně tutéž trasu jsme absolvovali mnoha desítkami let. A proto bych s tam zase rád podíval znovu. Určitě tam budou změny, i když skály se moc měnit nemůžou.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace