KRAJEM ŽULY Z JESENICE DO JESENICE

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, rád Vás pozvu na krásnou túru okolím Jesenice.Vycházíme od nádraží Jesenice, kam dojedeme vlakem s přestupem v Rakovníku. Vyrážíme po zelené značce a NS Jesenicko kolem benzínové pumpy a kolem rekreačních chat na břehu Velkého rybníka. Cestou uvidíme směrovky VIKLAN, což je první cíl na trase. JESENICKÝ VIKLAN je opravdu krásný kámen s pohnutou minulostí. Od viklanu pokračujeme po zelené značce a NS Jesenicko až k odbočce ČERTŮV KÁMEN a pak na rozcestí KRTSKÉ SKÁLY. Čeká nás nádherný okruh přes zatopené lomů, lesem, kde je rozeseto množství krásných kamenů. K některým výrazným, nás dovedou směrovky/ Boží/ a některé si najdeme a pojmenujeme sami. Na trase jsou také informační tabule NS. Po absolvování celého okruhu, což doporučuji, pokračujeme po modré značce a NS Jesenicko a NS Krtské skály do obce KRTY, odkud jdeme po modré značce a NS Jesenicko až na rozcestí NOUZE a do obce Stebno. Po červené značce dojdeme na ZŘÍCENINU HRADU PETRŠPURK, kde je i krásná kaple. Odtud po červené značce sejdeme na rozcestí POD ZŘÍCENINOU, odkud půjdeme po žluté značce, která nás dovede zpět k nádraží JESENICE, kde jsme túru začínali. Máme v nohách 22,5 kilometru.

Za čím jedeme?

JESENICKÝ VIKLAN
JESENICKÝ VIKLAN
lupa

První cílem na trase je JESENICKÝ VIKLAN, který je jen ochutnávkou v kraji žuly. Dalším bodem jso KRTSKÉ SKÁLY, které jsou tajemné a velmi zajímavé. Jsou tu zatopené lomy, ve kterých se lámal kámen i na kašnu na PRAŽSKÉM HRADĚ a na MOST LEGII v Praze. V lese je roztroušeno množství kamenů roztodivných tvarů a velikostí, takže si můžete vymyslet jejich nátvy, tak jak jsem to udělat já. Mimo to potkáte i již pojmenované kameny ČERTŮV a BOŽÍ. Dalším bodem na trase je zřícenina hradu PETROHRAD neboli PETRŠPURK. Celá trasa je opravdu nádherná jako celek.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

ČERTŮV KÁMEN
ČERTŮV KÁMEN
lupa

Na tase nepočítejte s občerstvením, jen můžete využít pohostinnosti vesnických restaurací. V Jesenici jsou restaurace a obchody v dostečném množství. V sezóně můžete k ubytování využít i chatky na břehu Velkého rybníka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá trasa je opravdu krásná a KRTSKÉ SKÁLY jsou úchvatné.

Ostatní informace

Do přírody zatím není třeba peněz na vstupnéDalší informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jesenice
(vzdálenost od místa: 0.47 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu KRAJEM ŽULY Z JESENICE DO JESENICE

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace