Kovářská prohlídka ve městě i na hradě

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

lupa

Zajímavé, netradiční prohlídky města, věnované kovaným plastikám natrvalo instalovaným ve městě. Na závěr odpolední prohlídky je možno navštívit také málo dostupný klášterní kostel sv. Františka a poslechnout si jeho vzácné varhany.

Prohlídku Lipníka je možné doplnit výletem na 4 km vzdálený hrad Helfštýn, kde je možné si prohlédnout další kované plastiky

Za čím jedeme?

Lipník nad Bečvou je zajímavá městská památková rezervace, s unikátní zvonicí, nejstarší synagogou na Moravě, dvojicí židovských hřbitovů a střešní zahradou v zámeckém parku, kde najdete i strom zvaný Opičák - neobyčejně vzrostlý buk lesní převislý, jehož 8 větví zakořenilo a vytváří s mateřským kmenem zvláštní komplex.

Účastníci kovářských prohlídek se zastaví u jedenácti kovaných plastik a doví se zajímavosti o jejich vzniku, autorech, použitých materiálech a symbolice pro naše město. Prohlídky začnou v 10:00 a 14:00 hodin, sraz v infocentru. Tuto prohlídku bude možné absolvovat také v září v rámci Dnů evropského dědictví anebo na objednávku.

Pravidelné sobotní odpolední prohlídky s průvodcem budou v letošní sezoně vždy zakončeny varhanní tečkou v kostele sv. Františka Serafínského. Připravena je půlhodinka varhanní hudby ze 16. a 17. století s komentářem v podání pana Pavla Tomáše.

Během turistické sezóny jsou denně kromě pondělí nabízeny prohlídky města s průvodcem zdarma.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Restaurace Fantasy, Restaurace U Zámecké zahrady - v obou možné ubytování. Další ubytování pak Penzion U Grygarů.

Při cestě na Helfštýn pak třeba v Restauraci Pod hradem v Týně nad Bečvou - příjemná zahrádka, kde se dá odpočinout před výstupem na hrad.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Žabka na studni u zámku, houpací kovový kůň u galerie Konírna v zámeckém parku, střešní zahrada.

Ostatní informace

Podrobné informace vám sdělí v Turistickém informačním centru, na telefonu 581 773 763, e-mail tic@mek-lipniknb.cz.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lipník nad Bečvou
(vzdálenost od místa: 0.86 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kovářská prohlídka ve městě i na hradě

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace