Kořenovské kolečko

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky. rád bych Vás pozval na túru z Kořenova do Kořenova.Počátek cesty je u nádraží Kořenov, kam se dostanete vlakem z jedné strany od Tanvaldu nebo až Liberce a z druhé strany, stejně jako my z Harrachova.Od nádraží vyražte z kopce dolú po silni po cyklostezce po cca 500 metrech bude odbočovat cyklostezka ze silnice vlevo a potkáte dřevěný rozcestník . jedna ze šipek ukazuje na Osadu Jizerka.Po ní jděte až k rozcestníku červené značky.Jděte rovně směr Jizerka.Půjdete proti proudu řeky Jizery a po chvíli podejdete viadukt ozubnicové dráhy.Pokračujte stále po červené až na rozcestí se zelenou.Pokud jdete pěšky a bez dětí, jděte po červené, pokud jdete jako my s kočárem nebo s dětmi nebo jedete na kole, pokračujte z tohoto místa po zelené a cyklo až k rozcestí zelené, která vede na ORLI do Polska a Naučné stezky.Jděte do kopečka po NS až k parkovišti POd Bukovcem.Cestou potkáte hned několik tabulí česko-polské NS.Od parkoviště Pod Bukovcem jděte vpravo po cyklostezce a červené značce na Jizerku.Zde navštivte muzeum Jizerských hor.Z Jizerky jděte po žluté směr rozcestí U bunkru a dále vlevo po cyklo 3018.Cesto uvidíte kamenné uskupení, ze kterého je krásný výhled na přehradu Souš.Cyklostezka Vás dovede na sedlo Pod Zámky.Zde jděte po žluté , která Vás povede přes Václavíkovu studánku a Horní Polubnyý k nádraží Kořenov, odkud jste ráno vyráželi.ZDRÁVI DOŠLI.

Za čím jedeme?

lupa

Cestou z Kořenova uvidíte viadukt Ozubnicové dráhy.Bohužel je dost zakrytý stromy, půjdete po ČS-Polské NS, na Jizerce navštívíte muzeum Jizerských hor, v cíli můžete navštívit muzeu Ozubnicové dráhy, ale hlavně strávíte den v krásné přírodě Jizerských hor.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Bydleli jsme v penzionu EDEN v Harrachově, před kterým Vás varuji.MOc se tam neuklízí, ale hlavně nevedou jiné nápoje než kávu a čaj, což bylo po guláši nemožné.Nápoje nutno zakoupit v obchodě a uložit do přístupné lednice v jídelně.Nepochopitelné, leč zažité.V penzionu výborně vaří, ale jinak nic moc, částečně spíš nic.Na cestě je možnost najíst a napít se v chatě Pod Bukovcem nebo v restauracích na Jizerce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Líbilo se nám to, že jsme za celou cestu potkali jen 10 turistů.Jen na parkovištui Pod Bukovcem bylo asi 100 aut návštěvníků hor.Dál už je zákaz, takže zklamaně vystupovali z aut už tady.

Ostatní informace

Vstup do přírody se neplatí, do muzea Jizerských hor platí dospělí 35 Kč, senioři 30 korun a děti 20 korunDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kořenov zastávka
(vzdálenost od místa: 1.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kořenovské kolečko

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace