Konstantinovy Lázně - lázně našeho ♥

Tipy na výlet, Plzeňsko
Kam a jak jedeme?

Konstantinovy Lázně leží necelých 40 km severozápadně od Plzně, v okrese Tachov. Z Plzně jede do Konstantinek autobus z CAN, zastávku zde má vlak na trase Pňovany - Bezdružice. Autem směr Karlovy Vary.

Za čím jedeme?

Konstantinovy Lázně jsou nádherná obec uprostřed překrásné přírody. Z několika stran je obklopují lesy, uprostřed můžete relaxovat v rozlehlém parku a popíjet Prusíkův pramen - minerální vodu s největším obsahem oxidu uhličitého v ČR. V parku se nachází malý přírodní "amfiteátr", kde se konají různé koncerty a představení, nejen pro lázeňské hosty. Vedle hotelu Prusík nabízí skvělé Wellnes Konstantin bazén, vířivky, sauny, aromaterapie i zážitkové masáže (Mám vyzkoušené, dostala jsem k narozeninám masáž lávovými kameny a byla úžasná).

Do Konstantinových Lázní jezdíme už téměř šest let vždy, když si potřebujeme odpočinout a načerpat energii v krásné přírodě. Dokonce nám učarovali tak, že jsme se vloni v srpnu v Konstantinových Lázních i vzali wink. Před kaplí pany Marie Lourdské, kde krátce před tím zrovna nádherně upravili park. A svatební hostina byla v hotelu Jirásek, kam chodíme vždy na oběd.

Na Konstantinových Lázních je skvělé to, že i kdybyste tam přijeli po desáté, pořád objevujete nové věci. Navíc okolí nabízí tolik možností výletů, že nikdy nemusíte chodit stejnou trasu. Naprostá senzace tuším loňského roku je cyklo a inline stezka, která je dlouhá přes 5 km! Je asi 4 m široká a má i pruh pro pěší a kočárky (odzkoušeno wink).

Naše nejoblíbenější trasy okolím Konstantinek

1)Hradišťský vrch se zatopeným lomem, který plavcům nabízí tyrkysově modrou vodu. Neplavci mohou ze skal obklopujících lom z jedné strany pozorovat v průzračné vodě ryby.

2) Naučná stezka "Ke studánce lásky

3) Gutštejn

4) Konstantinovy Lázně - Bezdružice

5) Okruh Konstantinovými Lázněmi - je zábavné hledat nové trasy a místa, kde jsme ještě nebyli.

Všechny trasy máme vyzkoušené pěšky i na kole (manžel na koloběžce), i když některé jsou na kole dost adrenalin, nás to ovšem baví víc, než jezdit po cyklostezkách wink.

Konstantinky jsou prostě opravdu lázně našeho srdce a sním o tom, že jednou se tam přestěhujeme

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tak samozřejmě již zmiňovaný hotel Jirásek. Nadchla nás sympatická a naprosto profesionální obsluha, výborné jídlo a příznivé ceny. Za celých šest let jsme zde nezažili zklamání Smile. Oběd v Konstantinkách si už zkrátka jinde představit nedovedeme. A to jsme Jiráska objevili úplnou náhodou, protože Alžbětínský dvůr tenkrát nevařil a paní nás poslala tam Smile. A dále velice doporučuji cukrárnu Růžovka (na konci Růžové ulice), kde mají ty nejlepší domácí zákusky. A mě můžete věřit, protože peču výborně a v cukrárnách normálně zákusky nekupuji, protože jsem z nich pak zklamaná plain.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbí se mi, že v Konstantinových Lázních je na každém kroku vidět, že se starají o místo, kde žijí a o to, aby se tam líbilo i návštěvníkům.

Ostatní informace

Všechny důležité informace na stránkách obce - http://www.konst-lazne.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Konstantinovy Lázně
(vzdálenost od místa: 0.63 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Konstantinovy Lázně - lázně našeho ♥

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace